Mexiko – země starobylých památek i místo pro odpočinek
(Mexico City - Teotihuacán - Cancún - Chichen Itza - Mérida - Uxmal - Riviera Maya - Cancún)

listopad - duben

Seznámení s mexickou kuchyní

Mexico City - Teotihuacán - Popocatépetl - Cancún - Chichen Itza - Mérida - Uxmal - Mérida - Riviera Maya - Cancún

obědy a večeře podle požadavku, v Riviera Maya možnost all inclusive

Odlet z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do Mexico City. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování v hotelu a nocleh.

Snídaně v hotelu. Dopoledne okružní jízda městem - hlavní náměstí Plaza de la Constitución, barokní katedrála Catedral Metropolitana (patří k největším na světě), a národní palác Palacio Nacional ze 16. století. Návštěva Antropologického muzea. Odpoledne výlet do Xochimilko na projížďku lodí po starých kanálech a po jezeře s rákosovými ostrůvky. Návrat do hotelu. Nocleh Mexico City.

Snídaně v hotelu. Ráno návštěva nejznámější mexické archeologické lokality – Teotihuacánu, starověkého posvátného místa. Možnost společného oběda. Odpoledne návštěva hlavního poutního místa Mexika, Chrámu Panny Marie Guadalupské. Návrat do hotelu, nocleh v Mexico City.
Hlavní tepna Teotihuacánu - Ulice Mrtvých - se táhne napříč celým rozlehlým komplexem. Prohlídka Pyramidy Slunce (3. největší pyramidy na světě), Pyramidy Měsíce, Náměstí Měsíce s chrámem boha Quetzalcoátla.

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do okolí Mexico City. Návštěva starobylých měst Puebla a Cholula pod sopkami Popocatepetl a Iztaccihuatl. Návrat do Mexico City a transfer na letiště, odlet večerní linkou do Cancúnu. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Cancúnu.
Město Puebla zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO je kolébkou mexického baroka. Centrum města je plné kostelů, klášterů a honosných sídel, jejichž fasády jsou zdobeny ručně malovanými kachličkami. Významné stavby jsou katedrála, budova divadla, Fort Loreto a Fort Guadalupe.
Cholula je navštěvovaná pro množství kostelů (365 – 1 na každý den v roce) a také díky velké pyramidě se svatyní Panny Marie de los Remedios, kostelu sv. Františka Xavera a kapli Panny Marie.

Snídaně v hotelu, dopoledne volno na odpočinek, koupání atd. Odpoledne odjezd do Chichen Itza, ubytování v hotelu a nocleh.

Snídaně v hotelu, návštěva archeologického parku. Po prohlídce odjezd do Méridy, příjezd do hotelu na ubytování, nocleh.
Chichen Itza - největší a nejznámější pyramidový komplex, zařazený mezi 7 novodobých divů světa. Chichen Itza bylo původně mayské sídlo, založené cca 400 n. l. Nejznámější pyramidou je Kukulkanův chrám, zvaný také El Castillo, zasvěcený mayskému bohu slunce a nebes. Další ze známých staveb je tzv. observatoř nebo Chrám válečníků.

Snídaně, odjezd na jih na prohlídku Uxmalu, jedné z nejnavštěvovanějších mayských památek. Po prohlídce návrat zpět do Méridy, nocleh.
Pro Uxmal jsou charakteristická velká, sbíhající se kvadratická náměstí, která jsou na všech stranách obklopena protáhlými budovami. Díky zrestaurovanými budovám se nabízí pěkný pohled na původní vzhled města. Ve městě se tyčí pyramidy a tzv. guvernérský palác.

Snídaně v hotelu. Dopoledne prohlídka města - hlavní náměstí Plaza Grande (Plaza Mayor), radnice Palacio Municipal, Casa de Montejo (palác španělských guvernérů), katedrála San Idelfonso (nejstarší katedrála na americkém kontinentě), Palacio de Gobierno (vládní palác) atd. Odpoledne odjezd do oblasti Riviera Maya, ubytování v hotelu s all inclusive. Nocleh v Riviera Maya.

Volno na individuální program - koupání, vodní sporty atd. Nocleh v Riviera Maya.
Možnost celodenního výlet k mayské pevnosti Tulum na útesu nad mořem. Prohlídka zřícenin chrámů a svatyní, koupání v moři na otevřené pláži. Návštěva „cenotes“ – podzemních jezer krasového původu, možnost plavání v kavernách (podzemní toky, proplouvání krápníkovými jeskyněmi).

Možnost celodenního pobytu v přírodní rezervaci Xel-há s množstvím živočišných druhů, bujné flóry a želví rezervací. Možnost plavání a šnorchlování v laguně, plavání s delfíny.

Dopoledne volno na individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cancúnu a odlet přes evropské tranzitní letiště do Prahy.

Přílet do Evropy, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od listopadu do dubna. Termín si můžete určit podle vlastního přání.