Maroko – královská města a pobyt v Agadiru
(Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Marrákeš - Agadir - Casablanca)

červen, září - říjen

Malá ukázka marocké kuchyně

Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Marrákeš - Agadir

Odlet z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do Casablanky. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Možnost společné večeře. Nocleh Casablanca.
Casablanca je největším městem a přístavem v Maroku. Je také největším hospodářským a kulturním střediskem státu a ekonomickou metropolí.

Snídaně, dopoledne prohlídka města - dominantou města je mešita Hassana II. tyčící se nad mořem na skalnaté plošině. Projížďka městem - třída l´Armée Royale, bulvár Mohameda El Hansali, náměstí Mohameda V., třída Hassana II, náměstí Spojených národů, podle času a zájmu procházka labyrintem uliček staré Médiny. Odpoledne odjezd do Rabatu, hlavního města království. Sídlí zde král, vláda a katolické biskupství a mezi nejdůležitější památky patří například Královský palác nebo Mauzoleum Mohameda V. Po příjezdu krátká prohlídka města: hradby, podél nich třída Hassana II. vedoucí k Hassanově věži – dominantě města. Příjezd do hotelu na ubytování, možnost společné večeře, nocleh Rabat.

Po snídani odjezd do Meknesu, jednoho ze 4 marockých královských měst. V Meknesu prohlídka města – staré město (médina) plné života a barev, městská brána Bab Mansour, největší Ismailův palác Dar el Makhzen či Mauzoleum Moulaye Ismaila. Odpoledne pokračování do Fesu, cestou zastávka na prohlídku částečně odkrytého římského města Volubilis (UNESCO). Ve večerních hodinách příjezd do Fesu. Ubytování v hotelu, možnost společné večeře. Nocleh Fes.

Snídaně. Dopoledne prohlídka nejstaršího marockého královského města – středověké centrum města (médina) Fes al-Bali s bránou Báb Bú Dželud, velký královský palác Dar El Makhzen, mešita Djemaa El Kairaouine, tzv. Kairuánská mešita, Muzeum Dar Batha atd. Odpoledne volno na individuální prohlídky. Nocleh Fes.

Po snídani odjezd směrem na Marrákeš. Cestou zastávka v Béni Mellal, centru oblasti obklopeném pomerančovými a olivovými sady. Možnost výstupu k místní pevnosti (kasba) za výhledy po krajině. Navečer příjezd do Marrákeše, ubytování v hotelu. Možnost společné večeře. Nocleh Marrákeš.

Snídaně. Celodenní prohlídka města - nezapomenutelné náměstí Jemaa el Fna s množstvím stánků s jídlem, různých kejklířů, kouzelníků, akrobatů, minaret la Koutoubia, zříceniny Ksar El Hajjar, palác Bahia se zahradami, hrobka rodu Saadien, Medersa Ben Youssef, zahrady l´-Agdal, Ménara. Odpoledne návštěva krytého trhu – souk – s marockými řemeslnickými výrobky. Možnost společné večeře. Nocleh Marrákeš.

Po snídani odjezd do přímořského letoviska Agadir přes Chicaoua, Imin Tanout (krátká prohlídka města). Po příjezdu do Agadiru ubytování v přímořském hotelovém resortu. Společná večeře, nocleh Agadir.

Možnost společného výletu:
Imouzzer - celodenní výlet do vesničky 60 km od Agadiru, ve výšce 1.200 m v pohoří Vysoký Atlas. Návštěva trhu, bufetový oběd v hotelu Cascade s vyhlídkou na okolní údolí, prohlídka kvetoucích zahrad. Po obědě – pěšky nebo jeepem – pokračování výše do hor do vesničky Isk za starými tradicemi.

Možnost společného výletu:
Tiout a Taroudant (celodenní výlet) – Tiout je krásná oáza a berberská vesnice, jejíž barvy splývají s krajinou. Nabízí výhled na Vysoký Atlas a palmové háje. Oběd a občerstvení je typicky marocké. Město Taroudant je přezdívané „malý Marrakech“, je oázou zeleně – obklopené háji olivovníků, pomerančovníků a poli. Největší atraktivitou je mohutné městské opevnění.

Snídaně, transfer na letiště a odlet z Agadiru do Casablanky. Z Casablanky pokračování přes některé evropské tranzitní letiště do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je červen a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.