Maroko – královská města a pobyt v Agadiru
(Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Marrákeš - Agadir - Casablanca)

Doporučený termín: 

červen, září - říjen

Počet dní:

12 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Malá ukázka marocké kuchyně

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Casablanca - Rabat - Meknes - Fes - Marrákeš - Agadir

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 3* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do Casablanky. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Možnost společné večeře. Nocleh Casablanca.
Casablanca je největším městem a přístavem v Maroku. Je také největším hospodářským a kulturním střediskem státu a ekonomickou metropolí.

2. den

Snídaně, dopoledne prohlídka města - dominantou města je mešita Hassana II. tyčící se nad mořem na skalnaté plošině. Projížďka městem - třída l´Armée Royale, bulvár Mohameda El Hansali, náměstí Mohameda V., třída Hassana II, náměstí Spojených národů, podle času a zájmu procházka labyrintem uliček staré Médiny. Odpoledne odjezd do Rabatu, hlavního města království. Sídlí zde král, vláda a katolické biskupství a mezi nejdůležitější památky patří například Královský palác nebo Mauzoleum Mohameda V. Po příjezdu krátká prohlídka města: hradby, podél nich třída Hassana II. vedoucí k Hassanově věži – dominantě města. Příjezd do hotelu na ubytování, možnost společné večeře, nocleh Rabat.

3. den

Po snídani odjezd do Meknesu, jednoho ze 4 marockých královských měst. V Meknesu prohlídka města – staré město (médina) plné života a barev, městská brána Bab Mansour, největší Ismailův palác Dar el Makhzen či Mauzoleum Moulaye Ismaila. Odpoledne pokračování do Fesu, cestou zastávka na prohlídku částečně odkrytého římského města Volubilis (UNESCO). Ve večerních hodinách příjezd do Fesu. Ubytování v hotelu, možnost společné večeře. Nocleh Fes.

4. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka nejstaršího marockého královského města – středověké centrum města (médina) Fes al-Bali s bránou Báb Bú Dželud, velký královský palác Dar El Makhzen, mešita Djemaa El Kairaouine, tzv. Kairuánská mešita, Muzeum Dar Batha atd. Odpoledne volno na individuální prohlídky. Nocleh Fes.

5. den

Po snídani odjezd směrem na Marrákeš. Cestou zastávka v Béni Mellal, centru oblasti obklopeném pomerančovými a olivovými sady. Možnost výstupu k místní pevnosti (kasba) za výhledy po krajině. Navečer příjezd do Marrákeše, ubytování v hotelu. Možnost společné večeře. Nocleh Marrákeš.

6. den

Snídaně. Celodenní prohlídka města - nezapomenutelné náměstí Jemaa el Fna s množstvím stánků s jídlem, různých kejklířů, kouzelníků, akrobatů, minaret la Koutoubia, zříceniny Ksar El Hajjar, palác Bahia se zahradami, hrobka rodu Saadien, Medersa Ben Youssef, zahrady l´-Agdal, Ménara. Odpoledne návštěva krytého trhu – souk – s marockými řemeslnickými výrobky. Možnost společné večeře. Nocleh Marrákeš.

7. den

Po snídani odjezd do přímořského letoviska Agadir přes Chicaoua, Imin Tanout (krátká prohlídka města). Po příjezdu do Agadiru ubytování v přímořském hotelovém resortu. Společná večeře, nocleh Agadir.

8. den

Snídaně a večeře v hotelu, volno na individuální program v Agadiru.

9. den

Snídaně a večeře v hotelu, volno na individuální program v Agadiru.
Možnost společného výletu:
Imouzzer - celodenní výlet do vesničky 60 km od Agadiru, ve výšce 1.200 m v pohoří Vysoký Atlas. Návštěva trhu, bufetový oběd v hotelu Cascade s vyhlídkou na okolní údolí, prohlídka kvetoucích zahrad. Po obědě – pěšky nebo jeepem – pokračování výše do hor do vesničky Isk za starými tradicemi.

10. den

Snídaně a večeře v hotelu, volno na individuální program v Agadiru.

11. den

Snídaně a večeře v hotelu, volno na individuální program v Agadiru.
Možnost společného výletu:
Tiout a Taroudant (celodenní výlet) – Tiout je krásná oáza a berberská vesnice, jejíž barvy splývají s krajinou. Nabízí výhled na Vysoký Atlas a palmové háje. Oběd a občerstvení je typicky marocké. Město Taroudant je přezdívané „malý Marrakech“, je oázou zeleně – obklopené háji olivovníků, pomerančovníků a poli. Největší atraktivitou je mohutné městské opevnění.

12. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet z Agadiru do Casablanky. Z Casablanky pokračování přes některé evropské tranzitní letiště do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je červen a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.