Malý okruh Maďarskem za památkami, vínem a přírodou
(Východní Maďarsko - Budapešť)

Doporučený termín: 

duben - červen, září - říjen

Počet dní:

4 dny

Doprava:

Letecká

Strava:

Seznámení s maďarskou kuchyní

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Budapešť – Miškolc – Tokajská oblast – Debrecín – Hortobágy

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Budapešti. Po příletu (podle časových možností) transfer do centra města na panoramatickou projížďku Budapeští. Kolem 16. hod. odjezd do hotelu do oblasti Miškolce, večeře a nocleh v hotelu.

2. den

Snídaně v hotelu. Dopoledne krátká prohlídka města - např. zříceniny hradu Diósgyör. Ve středověku to bylo královské sídlo, nyní je to místo stálé výstavy o životě ve středověku umístěné v hradních kasematech. Dále prohlídka dřevěného kostela z 16. století s rytinami karpatských motivů, pravoslavný kostel s ikonostasem nebo koupání v lázních Tapolca u Miškolce. Termální lázně jsou z velké části umístěny v přírodní jeskyni, voda má léčebný účinek – obsahuje jód, brom a vápník. Následně odjezd do tokajské vinařské oblasti, předběžná trasa Miškolc - Tokaj – Mád – Sárospatak – Miškolc. Oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO, vyznačuje se ideálním klimatem pro pěstování vinné révy, která se zde pěstuje údajně od 12. století, nejznámějšími odrůdami jsou Furmint, Muscat, Kabar, Hárslevelü. Ochutnávka místních vín v některém vinařství. Večeře s maďarskými specialitami v místní restauraci. Návrat do hotelu. Nocleh Miškolc.

3. den

Snídaně v hotelu, odjezd do Debrecína a krátká prohlídka města – hlavní promenádní třída Piac utca, klasicistní Velký kalvínský kostel, barokní kostel sv. Anny, Csokonaiovo divadlo a Župní dům. Po procházce odjezd směrem do Budapešti se zastávkou v oblasti Národního parku Hortobágy, jehož součástí je pusta – stepi při toku řeky Tisy. Prohlídka návštěvního centra národního parku, možnost občerstvení v klasickém starém hostinci (Hortobágyi Csárda) a procházka ke kamennému 9 obloukovému mostu, případně pěší vycházky do pusty. Následně pokračování do Budapešti. Typická večeře s ochutnávkou vína a s folklórním programem, nocleh Budapešť.

4. den

Snídaně a dopoledne prohlídka města: Andrássyho třída - jedna z hlavních a nejznámějších ulic s obchody luxusních značek všeho druhu a výstavnými budovami vč. opery, Náměstí Hrdinů, budapešťský Hradní vrch - komplex zapsaný na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Dále navštívíte Budínský palác - sídlo Národní galerie, Národní knihovny, Historického muzea a Muzea moderních dějin, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Společný oběd během programu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.