Malý okruh Maďarskem za památkami, vínem a přírodou
(Východní Maďarsko - Budapešť)

duben - červen, září - říjen

4 dny

Seznámení s maďarskou kuchyní

Budapešť – Miškolc – Tokajská oblast – Debrecín – Hortobágy

Odlet z Prahy do Budapešti. Po příletu (podle časových možností) transfer do centra města na panoramatickou projížďku Budapeští. Kolem 16. hod. odjezd do hotelu do oblasti Miškolce, večeře a nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu. Dopoledne krátká prohlídka města - např. zříceniny hradu Diósgyör. Ve středověku to bylo královské sídlo, nyní je to místo stálé výstavy o životě ve středověku umístěné v hradních kasematech. Dále prohlídka dřevěného kostela z 16. století s rytinami karpatských motivů, pravoslavný kostel s ikonostasem nebo koupání v lázních Tapolca u Miškolce. Termální lázně jsou z velké části umístěny v přírodní jeskyni, voda má léčebný účinek – obsahuje jód, brom a vápník. Následně odjezd do tokajské vinařské oblasti, předběžná trasa Miškolc - Tokaj – Mád – Sárospatak – Miškolc. Oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO, vyznačuje se ideálním klimatem pro pěstování vinné révy, která se zde pěstuje údajně od 12. století, nejznámějšími odrůdami jsou Furmint, Muscat, Kabar, Hárslevelü. Ochutnávka místních vín v některém vinařství. Večeře s maďarskými specialitami v místní restauraci. Návrat do hotelu. Nocleh Miškolc.

Snídaně v hotelu, odjezd do Debrecína a krátká prohlídka města – hlavní promenádní třída Piac utca, klasicistní Velký kalvínský kostel, barokní kostel sv. Anny, Csokonaiovo divadlo a Župní dům. Po procházce odjezd směrem do Budapešti se zastávkou v oblasti Národního parku Hortobágy, jehož součástí je pusta – stepi při toku řeky Tisy. Prohlídka návštěvního centra národního parku, možnost občerstvení v klasickém starém hostinci (Hortobágyi Csárda) a procházka ke kamennému 9 obloukovému mostu, případně pěší vycházky do pusty. Následně pokračování do Budapešti. Typická večeře s ochutnávkou vína a s folklórním programem, nocleh Budapešť.

Snídaně a dopoledne prohlídka města: Andrássyho třída - jedna z hlavních a nejznámějších ulic s obchody luxusních značek všeho druhu a výstavnými budovami vč. opery, Náměstí Hrdinů, budapešťský Hradní vrch - komplex zapsaný na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Dále navštívíte Budínský palác - sídlo Národní galerie, Národní knihovny, Historického muzea a Muzea moderních dějin, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Společný oběd během programu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.