Maďarsko - výlet za tokajským vínem
(Miškolc - oblast Tokaje - Budapešť)

Doporučený termín: 

duben - červen, září říjen

Počet dní:

3 dny

Doprava:

Autobusová

Strava:

Plná penze

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Miškolc  – oblast Tokaje -  Budapešť

Doprava

autobusová

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

V ranních hodinách odjezd autokarem z Brna do východního Maďarska do oblasti Miškolce (trasa Brno - Trenčín  - Žilina – Zvolen – Lučenec – Rimavská  Sobota - Miskolc), cestou možnost zastávky na oběd – např. ve Zvolenu, event. někde krátká pěší prohlídka centrem města, navečer příjezd na ubytování do Miškolce, večeře a nocleh v hotelu. (Varianta – odjezd z Prahy ve velmi časných ranních hodinách).

2. den

Snídaně v hotelu, dopoledne krátká prohlídka města - podle zájmu – např. zřícena hradu Diósgyör - ve středověku královské sídlo, nyní místo stálé výstavy o životě ve středověku umístěné v hradních kasematech, dřevěný kostel z 16. století s rytinami karpatských motivů, pravoslavný kostel s ikonostasem, nebo koupání v lázních Tapolca u Miškolce. Termální lázně jsou z velké části umístěny v přírodní jeskyni, voda má léčebný účinek – obsahuje jód, brom a vápník. Následně odjezd do tokajské vinařské oblasti, předběžná trasa Miškolc - Tokaj – Mád – Sárospatak – Miškolc. Oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO, vyznačuje se ideálním klimatem pro pěstování vinné révy, která se zde pěstuje údajně od 12. století, nejznámějšími odrůdami jsou Furmint, Muscat, Kabar, Hárslevelü aj. Ochutnávka místních vín v některém vinařství. Večeře s maďarskými specialitami v místní restuaraci. Návrat na ubytování do hotelu. Nocleh Miškolc.

3. den

Snídaně v hotelu, odjezd zpět do Brna (Miškolc – Budapešť  - Bratislava – Brno), cestou zastávka v Budapešti na oběd, event. krátkou (pěší) prohlídku centra města - budova parlamentu (Országház) jeden z národních symbolů Maďarska a zřejmě nejznámější památka v Budapešti, Andrássyho třída - jedna z hlavních a nejznámějších ulic, Náměstí Hrdinů - jeho vybudování je spojeno s oslavami tisíciletí od obsazení Karpatské kotliny Maďary. Odjezd zpět do ČR.

Varianty programu (bez zastávky v Budapešti):
zastávka v Bábolně  na návštěvu muzea a hřebčína s chovem arabských plnokrevníků nebo možnost zastávky v Etyek na ochutnávku šunky u malovýrobce nebo na návštěvu kozí farmy a ochutnávku kozích sýrů.POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.