Maďarsko - výlet za tokajským vínem
(Miškolc - oblast Tokaje - Budapešť)

duben - červen, září říjen

3 dny

Autobusová

Plná penze

Miškolc  – oblast Tokaje -  Budapešť

autobusová

V ranních hodinách odjezd autokarem z Brna do východního Maďarska do oblasti Miškolce (trasa Brno - Trenčín  - Žilina – Zvolen – Lučenec – Rimavská  Sobota - Miskolc), cestou možnost zastávky na oběd – např. ve Zvolenu, event. někde krátká pěší prohlídka centrem města, navečer příjezd na ubytování do Miškolce, večeře a nocleh v hotelu. (Varianta – odjezd z Prahy ve velmi časných ranních hodinách).

Snídaně v hotelu, dopoledne krátká prohlídka města - podle zájmu – např. zřícena hradu Diósgyör - ve středověku královské sídlo, nyní místo stálé výstavy o životě ve středověku umístěné v hradních kasematech, dřevěný kostel z 16. století s rytinami karpatských motivů, pravoslavný kostel s ikonostasem, nebo koupání v lázních Tapolca u Miškolce. Termální lázně jsou z velké části umístěny v přírodní jeskyni, voda má léčebný účinek – obsahuje jód, brom a vápník. Následně odjezd do tokajské vinařské oblasti, předběžná trasa Miškolc - Tokaj – Mád – Sárospatak – Miškolc. Oblast je zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO, vyznačuje se ideálním klimatem pro pěstování vinné révy, která se zde pěstuje údajně od 12. století, nejznámějšími odrůdami jsou Furmint, Muscat, Kabar, Hárslevelü aj. Ochutnávka místních vín v některém vinařství. Večeře s maďarskými specialitami v místní restuaraci. Návrat na ubytování do hotelu. Nocleh Miškolc.

Snídaně v hotelu, odjezd zpět do Brna (Miškolc – Budapešť  - Bratislava – Brno), cestou zastávka v Budapešti na oběd, event. krátkou (pěší) prohlídku centra města - budova parlamentu (Országház) jeden z národních symbolů Maďarska a zřejmě nejznámější památka v Budapešti, Andrássyho třída - jedna z hlavních a nejznámějších ulic, Náměstí Hrdinů - jeho vybudování je spojeno s oslavami tisíciletí od obsazení Karpatské kotliny Maďary. Odjezd zpět do ČR.

Varianty programu (bez zastávky v Budapešti):
zastávka v Bábolně  na návštěvu muzea a hřebčína s chovem arabských plnokrevníků nebo možnost zastávky v Etyek na ochutnávku šunky u malovýrobce nebo na návštěvu kozí farmy a ochutnávku kozích sýrů.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.