Maďarsko - Budapešť a její památky

Seznámení s maďarskou kuchyní

Bratislava - Budapešť

autobusová

V časných ranních hodinách odjezd z Prahy přes Brno do Bratislavy. Krátká procházka starým městem – historickým centrem mezi bývalými městskými branami – Primaciálny palác, Grasalkovičov palác, Dóm sv. Martina, Michalská brána, stará radnice atd. Kolem 15. hod. pokračování do Budapešti. Příjezd do hotelu, ubytování. Večeře a nocleh Budapešť.

Snídaně. Celodenní prohlídka Budapešti – budova parlamentu (Országház) jeden z národních symbolů Maďarska a zřejmě nejznámější památka v Budapešti, Andrássyho třída - jedna z hlavních a nejznámějších ulic s obchody luxusních značek všeho druhu, a výstavnými budovami konce 19. století vč. Opery, Náměstí Hrdinů - jeho vybudování je spojeno s oslavami tisíciletí od obsazení Karpatské kotliny Maďary, budapešťský Hradní vrch - komplex zapsaný na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO: Budínský palác - sídlo Národní galerie, Národní knihovny, Historického muzea a Muzea moderních dějin, Matyášův chrám a Rybářská bašta. Možnost společného oběda během programu. Typická večeře s ochutnávkou vína a s folklórním programem. Nocleh v Budapešti.

Snídaně, dopoledne dokončení prohlídky města – návštěva centrální tržnice na břehu Dunaje, Gellértova hora s citadelou - terasa opevnění skýtá panoramatický pohled na město, Markétin ostrov – dunajský ostrov blízko centra, který je rekreační oblastí města s množstvím parků, termálními lázněmi a stadionem. Odpoledne volno na individuální program, popř. návštěva lázní – lázně Gellért – termální lázně na úpatí stejnojmenné hory, nebo lázně Széchenyi v zeleném pásu městského parku. Večeře a nocleh Budapešť.

Snídaně, odjezd směrem zpět do ČR, cestou zastávka v Bábolně na návštěvu muzea a hřebčína s chovem arabských plnokrevníků. Možnost společného oběda v místní restuaraci.
Odpoledne pokračování zpět do ČR, příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.