BEJRÚT – Hotel Mozart 3*
(Bejrút - Byblos - Baalback)

Libanonská snídaně

Hotel ***

Objevte starověké památky Libanonu a načerpejte vůni orientu v moderním Bejrútu.

Anglicky hovořící průvodce.

Bejrút - Baalback - Byblos - Anjar - Bejrút

LETECKY Praha - Bejrút - Praha

Hotel Mozart 3*, Hamra, dvoulůžkový pokoj Standard
Hotel Mozart se nachází v klidné centrální části města v pěší dostupnosti k hlavní promenádě. V hotelu se nachází lobby, restaurace, kde se servíruje typická libanonská snídaně, prádelna a 24h recepce. Jedná se o menší hotel, který má k dispozici pouze 41 pokojů

Pokoj Standard: Dvoulůžkový pokoj je vybaven TV, psacím stolem, balkonem, wifi, telefonem, klimatizací, trezorem, malou lednicí, mikrovlnou troubou a vlastním sociálním zařízením.

Typická libanonská snídaně (07:00 – 10:30)

Praha / Bejrút
Odlet z Prahy. Přílet do Bejrútu. Přivítání na letišti a transfer do hotelu. Individuální volno na odpočinek.

Bejrút / Baalbeck & Anjar (snídaně)
Po snídani odjezd přes libanonské horské pásmo a údolí Biká do Baalbecku. Návštěva starověkých římských chrámů. Chrám Jupiter je zasvěcený Zeusovi a se nachází v Héliopolis (dnešním Baalbecku). Jedná se o hlavní budovu rozlehlého římského komplexu. Chrám Bacchus je jednou z nejvíce chráněných a zachovalých památek z období Římské říše. Návštěva i třetího nejdůležitějšího chrámu – Venuše. Poté odjezd do Aanjar, známý také jako Haoush Moussa k návštěvě historické památky paláce Umayyad. Návrat do hotelu.

Bejrút / Byblos – Jeita – Harissa (snídaně)
Návštěva městečka, které sahá svou historií zpětně až 7 000 let. Jedná se o nejstarší nepřetržitě obydlené město na světě. Byblos se nachází 37 km severně od Bejrútu. Uchvátí vás svým kouzlem malého, romantického městečka a historií. Návštěva antických památek, staré části města a místního trhu. Poté odjezd k úchvatnému jeskynnímu systému Jeita (Džajta) Grottoes. Jedná se o dvě samostatné jeskyně. První část je pěší a druhá o něco krásnější, kdy plujete loďkou (v závislosti na stavu vody). K jeskyním se dostanete lanovkou. Poté odjezd ke křesťanské památce v Harisse. Vystoupáte lanovkou až k libanonské patronce panně Marii, odkud budete mít nádherný výhled na zátoku Jounieh. Návrat do hotelu.

Bejrút (snídaně)
Individuální volno na vlastní aktivity a prohlídku města. Možnost dokoupení dalšího fakultativního výletu:
1.Půldenní prohlídka Bejrútu s návštěvou Národního muzea
2.Palác Beiteddine + město Deir El Kamar
3.Fénické město Sidon + ruiny Tyre (UNESCO)
4.Prohlídka více jak 1000 let starých cedrů, návštěva Bcharreh, muzea Gobran Khalil a údolí Qadisha

Pozn. Všechny památky kromě Baalbecku, Anjar, Sydon a Tyre jsou zavřeny každé pondělí.

Bejrút / Praha (snídaně)
Dle času odletu transfer na letiště a odlet domů. Večerní přílet do Prahy.

letenku Praha – Bejrút – Praha vč. všech tax (běžná rezervační třída)
4 noci ubytování ve 3* hotelu Mozart
snídaně
transfer letiště – hotel – letiště
celodenní výlet Jeita, Harissa a Byblos s anglicky hovořícím průvodcem vč. vstupů
celodenní výlet Baalback a Anjar s anglicky hovořícím průvodcem vč. vstupů

nápoje
stravu neuvedenou v itineráři
další fakultativní výlety a aktivity
výdaje osobní povahy
spropitné průvodcům a řidičům
cestovní pojištění a pojištění storna cesty – na přání rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Bejrút - Praha vč. všech tax.