Země kávy - Kolumbie
(Bogotá - “kávová oblast” Armenia - Cartagena)

Strava dle itineráře

Hotel ***

SKUPINOVÝ zájezd / ANGLICKY hovořící průvodce

Garantovaná data odjezdů s mezinárodní skupinkou od 2 do 16 účastníků.

Bogotá – “kávová oblast” Armenia – Cartagena

LETECKY Praha - Bogotá - Praha

3* hotely (za příplatek možnost zajištění ubytování ve 4* hotelech)

7x snídaně + 1x oběd

Další poznámky

Možnost rozšíření programu - fakultativně:

- ubytování PŘED a PO nabízeném programu v Bogotě / Cartageně
- transfery v případě individuálního ubytování v Bogotě / Cartageně
- možnost rozšíření programu o další jihoamerické země – Brazílie, Ekvádor
- ubytování ve 4* nebo 5* hotelech

Praha - Bogotá
Odlet z Prahy. Večerní přílet do Bogoty, přivítání zástupcem lokální CK a následný transfer do hotelu. Ubytování a nocleh Bogotá.

Bogotá (snídaně)
Snídaně v hotelu. Dopoledne prohlídka města – návštěva trhu v centru města. Pokračování do historického centra – čtvrti La Candelaria, se stavbami ve španělském koloniálním a barokním stylu - budovy univerzit, knihoven a muzeí. Procházka hlavním náměstím Simona Bolívara ke známému Muzeu zlata s největší sbírkou před-španělského zlatnického umění. Návštěva muzea Fernanda Botera s díly tohoto známého kolumbijského malíře a sochaře. Odpoledne volno k individuálnímu programu. Nocleh Bogotá.

Bogotá (snídaně, oběd)
Po snídani odjezd na celodenní výlet do okolí Bogoty. Jízda úrodnou oblastí do Zipaquirá na návštěvu podzemní solné katedrály, významného poutního místa v hloubce cca 180 metrů, která byla vytesána v původním solném dole. Pokračování k laguně Guatavia, procházka podél jezera spojeného s legendou původního obyvatelstva kmene Chibcha. Jízda do hor na návštěvu vesnice místních obyvatel na typický oběd a procházku v okolí. Od poledne návrat do Bogoty, příjezd do hotelu. Nocleh Bogotá.

Bogotá - Armenia (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a odlet do Armenie, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne výlet na kávové plantáže – seznámení se s procesem pěstování, sklizně, zpracování a pražení kávy, ochutnávka vlastnoručně namíchané kávy. Návrat do hotelu, nocleh Armenie.

Kávová oblast Cocora Valley (snídaně)
Snídaně, celodenní výlet do údolí Cocora v národním parku Los Nevados proslaveného voskovými palmami dosahujícími výšky 60m (nejvyšší palma světa a národní strom Kolumbie). Pěší prohlídka idylických farmářských městeček Salento a Filandia s koloniálními domky, překrásnými kostelíky a výhledem na Kordillery. Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh Armenie.

Armenia – Bogotá - Cartagena (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a odlet přes Bogotu do Cartageny. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Cartageně.

Cartagena (snídaně)
Po snídani půldenní prohlídka města - námořního přístavu z doby španělské kolonizace, s množstvím zachovalých koloniálních domů v úzkých uličkách. Pevnost Castillo del San Felipe na vršku San Lázaro. Historické centrum (UNESCO) - náměstí - San Pedro Claver se stejnojmenným klášterem a kostelem. Staré hradby obklopující historické centrum. Návrat do hotelu. Odpoledne volno k individuálnímu programu. Nocleh Cartagena.

Cartagena - Bogotá, odlet (snídaně)
Snídaně, transfer na letiště a odlet do Bogoty, pokračování transkontinentální linkou do Evropy.

mezinárodní letenku Praha – Bogotá - Praha a letištní taxy (běžná ekonomická třída)
vnitrostátní lety Bogotá – Armenia – Bogotá – Cartagena - Bogotá (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
7x snídaně + 1x oběd