To nejlepší z Kolumbie
(Bogotá - Armenia – Medellin - Guatape - Bogota)

Viz popis zájezdu

Hotel ***

Kolumbie je zemí Jižní Ameriky, která se rychle rozvíjí. Každým rokem navštěvuje zemi více turistů. Kolumbijci jsou otevření a přátelští. Tato země má co nabídnout, jednak výbornou kávu, jedinečné koloniální památky, přírodní skvosty, národní parky, kde můžeme pozorovat unikátní faunu a floru.

Bogotá -  Armenia – Medellin - Guatape - Bogota

Hotely ****

6x snídaně, 3x oběd

Další poznámky

Svátky v Kolumbii:
1. července - sv. Petr a Pavel
20. července - Den nezávislosti
7. srpna - Výročí bitvy u Boyacá
19. srpna - Nanebevzetí Panny Marie
14. října - Kolumbův den (objevení Ameriky)
4. listopadu - Slavnost Všech svatých
11. listopadu - Nezávislost města Cartagena

Klima:
Bogota - horské, spíše chladné klima. Max. teplota 20°C, Min. 6°C. Srážky nejvíce v obdobích Duben - Květen a Říjen - Listopad
Medelin - teplejší než Bogota, Max. teplota 29°C, Min. 17°C. Srážky podobně jako v Bogotě.

Praha - Bogotá
Odlet z Prahy. Přílet do Kolumbie, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Poté transfer do hotelu, ubytování, nocleh Bogota.

Bogota (snídaně)
Po snídani prohlídka Bogoty. Dopoledne pěší prohlídka historické čtvrti starého města. Navštívíte místní pouliční umělce, kteří Vás zasvětí do tajů graffiti a ukáží nejlepší nástěnné malby ve městě. Dále prohlídka vládní čtvrti, Muzeum zlata s největší předkolumbovskou sbírkou nevyčíslitelné hodnoty a muzeum Quinta de Bolivar, palác bojovníka za kolumbijskou nezávislost (muzea mají zavřeno v pondělí, v tom případě náhradní program). Odpoledne vyjížďka lanovkou na horu Montserrate a návrat do hotelu. Nocleh v Bogotě.

Bogota – Armenia, místní přelet (snídaně)
Ráno transfer na letiště a odlet do města Armenia v hlavní oblasti kávovníkových plantáží. Transfer do hotelu a ubytování. Následuje transfer do Salenta, odkud budete vyvezeni do nadmořské výšky 3400m La Linea, poté sjedeme na piknik do oblasti s možností pozorování fauny a flory. V odpoledních hodinách vás čeká dobrodružná cesta na kolech zpět do Salenta.

Armenia (snídaně, oběd)
Po snídani transfer do oblasti Río Verde. Zde pokračuje jízda džípem horským terénem. Návštěva měst Cordoba, Pijao se zastávkou na vyhlídce u Café la Floresta, následně Buenavista s ochutnávkou vysoce kvalitní kávy na plantáži Hacienda San Alberto. Transfer autobusem do místní restaurace na oběd a návrat do hotelu.

Armenia – Medelin - Guatapé, místní přelet (snídaně, oběd)
V dopoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Medellinu. Odsud transfer do východní části regionu. Navštívíte město koloniálních budov Marinilla. Dále Nový El Peňol, který vznikl poté, co byla na místě starého El Peňolu vytvořena vodní nádrž. Dále dorazíte do oblasti Piedra del Peňol, kde se tyčí žulový monolit do výšky 220 m nad okolní krajinou s nádherným výhledem, poté se přesuneme do typické vesnice Guatape, kde naleznete ručné malované domy se zdobením od místních umělců. Nocleh v hotelu v oblasti.

Guatapé - Medellin (snídaně)
Po snídani transfer do Medellinu. Ubytování v hotelu. Následuje prohlídka města zaměřená především na osobnost drogového magnáta Pablo Escobara: návštěva zóny El Poblado (restaurace, bary, hudba), budovy Dallas a dům, ve kterém byl Escobar 2. 12. 1993 zavražděn (bez vstupu). Na závěr prohlídky uvidíte na hřbitově Jardines Montesacro místo jeho posledního odpočinku. Nocleh v Medellinu.

Medellin - Bogota (snídaně, oběd)
Po snídani prohlídka města: čtvrť Pueblito Paisa, park soch, muzeum Antioquia s obrazy slavného kolumbijského malíře Fernanda Botera, Botanická zahrada, historické muzeum „Casa de la Memoria“. Následuje oběd a návštěva umělecké čtvrtě „Comuna 13“ zdobené graffiti. V odpoledních hodinách návrat do hotelu a později transfer na letiště. Odlet do Evropy s přestupem v Bogotě.

mezinárodní letenka Praha – Bogota – Praha vč. letištních tax (běžná rezervační třída)
vnitrostátní přelety Bogota – Armenia, Armenia – Medellin, Medellin – Bogota. vč. letištních tax
6 nocí ubytování se snídaní, dvoulůžkové pokoje
3 x oběd v místních restauracích