Napříč Kolumbií
(Bogotá - Armenia – Medellin - Guatape - Bogota)

Viz popis zájezdu

Hotel ****

Kolumbie je zemí Jižní Ameriky, která se rychle rozvíjí. Každým rokem navštěvuje zemí více turistů. Kolumbijci jsou otevření a přátelští. Tato země má co nabídnout, jednak výbornou kávu, jedinečné koloniální památky, přírodní skvosty, národní parky, kde můžeme pozorovat unikátní faunu a floru

Bogotá - Armenia – Medellin - Guatape - Bogotá

LETECKY Praha - Bogota / Medellin - Praha

Hotely ****

plná penze

odlet z Prahy
Setkání na letišti a odlet do Bogoty. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh Bogota.

Bogota (plná penze)
Prohlídka Bogoty, dopoledne pěší prohlídka historické čtvrti starého města, Muzeum zlata s největší předkolumbovskou sbírkou nevyčíslitelné hodnoty. Odpoledne vyjedeme lanovkou na Montserrate. Ubytování Bogota.

Bogota – Armenia (plná penze)
Ráno transfer na letiště a odlet do města Armenia v hlavní oblasti kávovníkových plantáží. Transfer do hotelu v oblasti. Odpoledne výlet na kávové plantáže - ukázka procesu sklizně, zpracování a pražení kávy s ochutnávkou. Ubytování v hotelu.

Armenia (plná penze)
Snídaně v hotelu. Po snídani celodenní cyklo výlet včetně lehkého oběda. Ráno se vydáme do Salenta, odkud budete vyvezeni do nadmořské výšky 3400m La Linea, poté sjedeme na piknik do oblasti s možností pozorování fauny a flory. V odpoledních hodinách vás čeká dobrodružná cesta na kolech zpět do Salenta.

Armenia – Rionegro (plná penze)
V dopoledních hodinách odlet na mezinárodní letiště v Rionegro (poblíž Medelinu). Transfer do oblasti Piedra del Peňol, kde se tyčí žulový monolit do výšky 220 m nad okolní krajinou s nádherným výhledem, poté se přesuneme do typické vesnice Guatape, kde naleznete ručné malované domy se zdobením od místních umělců. Nocleh v oblasti.

oblast rezervace Rio Claro (plná penze)
V dopoledních hodinách se přesuneme do oblasti kaňonu Rio Claro. Odpoledne projedeme část rezervace na raftech, navštíme přírodní jeskyni. Ubytování v některém hotelu v oblasti Rio Claro.

rezervace Rio Claro Medellin (plná penze)
Snídaně v hotelu, další možné aktivity v olasti Rio Clara. Přesun busem do Medellinu. Medellin - odpolední prohlídka moderního centra města, park Explora, národní palác, čtvrť Santo Domingo, výjezd lanovkou za výhledy na město; večerní návštěva zóny El Poblado (restaurace, bary, hudba). Ubytování v hotelu v Medelinu.

Medellin (plná penze)
Snídaně v hotelu. Pokračování prohlídky Medellinu, Pablo Escobar tour po stopách drogové mafie. Ubytování v hotelu v Medellinu.

Medellin – Bogota a let do Evropy (plná penze)
Snídaně a individuální volno. V odpoledních hodinách přelet z Medellinu do Bogoty a v noci odlet do Evropy.

Přílet do Prahy