Kanada a Spojené státy americké – metropole východních provincií a New York
(Kanada a Spojené státy americké)

Doporučený termín: 

květen – červen, září – říjen

Počet dní:

10 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Gastronomie Severní Ameriky

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Montreal – Ottawa – Rockport – Toronto – Niagarské vodopády – Geneseo – New York City

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Montrealu
Odlet z Prahy do Montrealu přes některé evropské tranzitní letiště, po přílet do Montrealu transfer do hotelu, ubytování, možnost společné večeře, nocleh Montreal.

 

2. den

Montreal – prohlídka města, odjezd do Ottawy
Snídaně, prohlídka města Montrealu, ležícího v provincii Québec, druhého největšího kanadského města – moderní finanční centrum s mrakodrapy, Old Montréal podél řeky sv. Vavřince – staré město s historickými budovami, úzkými uličkami a starým přístavem a tržnicí Bonsecours. Novogotická bazilika Notre-Dame de Montréal, Olympijská vesnice, stadion a šikmá vyhlídková věž, Biodôme s replikami 4 ekosystémů vyskytujících se v Americe, pahorek Mount Royal s Oratoriem sv. Josefa, největším kostelem v Kanadě s vnitřní kupolí. Navečer odjezd do Ottawy v provincii Ontario, hlavního města Kanady. Příjezd ho hotelu na ubytování, nocleh Ottawa.

3. den

Ottawa, prohlídka města - Rockport - Toronto
Snídaně, prohlídka města Ottawy -  budova parlamentu se sochami významných osobností kanadské historie v okolním parčíku, budova nejvyššího soudu Kanady, diplomatická čtvrť, Rideau Hall - oficiální sídlo generálního guvernéra již od roku 1867, vodní kanál Rideau, Byward Market - nejstarší a trvale fungující tržnice v Kanadě, budova Královské mincovny. Kolem poledne odjezd z Ottawy směrem na jih do oblíbené rekreační oblasti Tisíce ostrovů, souostroví ležícího v místech, kde řeka Sv. Vavřince vytéká z jezera Ontario. Zastávka v městečku Rockport na hodinovou plavbu po řece mezi ostrovy a ostrůvky různých velikostí. Po projížďce pokračování do Toronta, hlavního města provincie Ontaria a nejlidnatějšího města Kanady, příjezd do hotelu na ubytování, nocleh Toronto.

 

4. den

Toronto – prohlídka města
Snídaně, prohlídka Toronta -  možnost vyjet výtahem na CN Tower o výšce 553 metry za výhledem na město a jezero Ontario, sousední Rogers Arena původně známá jako Sky Dome, budova parlamentu, City Hall – radnice z roku 1899, Uion Station – impozantní budova železničního nádraží, historický královský hotel Roayl York, historická budova torontské univerzity, Hockey Hall of Fame (Hokejová Síň slávy), krátká zastávka v čínské čtvrti, Financial District s mnoha mrakodrapy, centrální část města blízko břehu jezera Ontario. Možnost společné večeře, nocleh Toronto.

5. den

Toronto – Niagarské vodopády
Snídaně, odjezd k Niagarským vodopádům, cestou zastávka v Niagara on The Lake, oblíbeném rekreačním středisku s malebnými koloniálními stavbami. Po příjezdu k vodopádům možnost vyjet na vyhlídkovou věž  Skylon Tower za výhledy na americkou i kanadskou stranu vodopádů nebo projížďka lodí Maid of the Mist (Dívka mlhy) za úchvatnými pohledy a až k vodopádům.  Nocleh u Niagarských vodopádů.
Niagarské vodopády – tři sousedící vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario, na hranicích mezi Kanadou a USA. Největší vodopád je Horseshoe Falls (Podkova) s výškou 52 metrů.

6. den

Niagarské vodopády – Geneseo / USA
Snídaně, dopoledne volno na dokončení individuální prohlídky vodopádů, po poledni přejezd hranic do USA, imigrační kontrola, pokračování na ubytování do Geneseo v zemědělské oblasti tzv. Finger Lakes na severu státu New York, nocleh v Geneseo.

7. den

Geneseo – Letchworthský park - NYC
Snídaně, dopoledne návštěva Letchworthského státního parku, přezdívaného „Grand Kaňon východu“, procházka k vodopádům, vyhlídka s mostu. Odpoledne odjezd do New Yorku, příjezd na ubytování v hotelu v oblasti Long Island, podle zájmu možnost večerní procházky po Manhattanu, nocleh.

8. den

New York City – prohlídka města
Snídaně v hotelu, od 09,00 hod. celodenní prohlídka New Yorku – transfer autobusem na jih Manhattanu k Battery Park, odtud projížďka lodí kolem Sochy svobody. Následně projížďka čínskou a italskou čtvrtí a návštěva muzea letecké, námořní a vesmírné historie na americké letadlové lodi USS Intrepid na řece Hudson v západní části Manhattanu, projížďka Central Parkem do čtvrti Haarlem.
Navečer návrat do hotelu. Večer dle zájmu např. návštěva muzikálu nebo hudebního klubu. Nocleh.

9. den

NYC, odlet do Evropy
Snídaně, dopoledne dokončení prohlídky města s průvodcem nebo volno k individuálnímu programu, prohlídkám, nákupům. Transfer na letiště a odlet do evropské tranzitní destinace.

10. den

Přílet do Prahy
Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

 POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.