Od Krugerova parku přes Garden Route až k Mysu Dobré naděje
(Johannesburg - Krugerův park - Garden Route - Kapské město)

Březen – květen, září - listopad

Pestrá kuchyně Jižní Afriky

Johannesburg – Pilgrim's Rest – Hazyview – Krugerův NP / Timbavati – Johannesburg – Port Elisabeth – Knysna – Stellenbosch – Kapské město

hotely 2* - 5* podle přání / safari lodge v Krugerově parku

plná penze v Krugerově parku / jinak obědy a večeře podle požadavku

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Johannesburgu.

Dopoledne přílet do Johannesburgu, setkání s místním průvodcem a transfer do Hazyview (cca 4 hod.), jedné z bran do Krugerova národního parku. Cestou dle časových možností a provozu krátká projížďka Pretorií, administrativním hlavním městem Jihoafrické republiky. Dále cestou návštěva památkově chráněného městečka Pilgrim´s Rest v provincii Mpumalanga, městečka s bohatou důlní historií z období zlaté horečky v Jižní Africe. V odpoledních hodinách příjezd do Hazyview, jednoho z center slavné Panorama Route (panoramatické cesty s okouzlujícími výhledy na údolí a kaňony řeky Blyde). Nocleh.

Po snídani odjezd do jedné z rezervací Krugerova národního parku přes Panorama Route. Cestou zastávka na vyhlídce God´s Window s úžasným výhledem na přírodní krásy vrchoviny Drakensberg, mj. na skalní útvary Three Rondawels, připomínající domorodá obydlí. Pokračování přes jeden z největších kaňonů světa, River Blyde Canyon a návštěva Bourke´s Luck Potholes, skalních útvarů vzniklých v říčním korytě a po několik staletí tvarovaných vodními víry. Dle časových možností a stavu vody zastávka u některého z vodopádů. V pozdních odpoledních hodinách příjezd do rezervace Timabavati, ubytování v tradiční safari lodgi, občerstvení, navečer projížďka parkem otevřeným vozem s možností spatřit velké množství divoké zvěře vč. tzv. Velké pětky (slon, lev, levhart, nosorožec a buvol). Návrat do lodge, večeře a nocleh.

Ranní projížďka parkem otevřeným vozem, opět možnost vidět některá ze zvířat žijících v parku, po návratu snídaně a volno pro relaxaci, popř. pozorování zvěře z vyhlídkových teras. Oběd. Další safari v parku v odpoledních / podvečerních hodinách, kdy poleví denní horko a zvířata opět vycházejí k napajedlům a na lov. Po návratu do lodge večeře a nocleh.

Ranní projížďka nebo procházka parkem, po návratu snídaně a volno pro relaxaci, popř. pozorování zvěře z vyhlídkových teras. Oběd. Později odpoledne další safari v parku. Po návratu do lodge večeře a nocleh.

Po snídani odjezd z Krugerova národního parku do Johannesburgu, celodenní přesun (500km) s několika zastávkami (oblast Dullstroom). Přenocování v Johannesburgu u letiště.

Velmi časný přesun na letiště v Johannesburgu, odlet do Port Elisabeth. Po příletu pokračování do Knysny (cca 3 h cesty), cesta vede po malebné Garden Route s nádhernými výhledy na pohoří Tsitsikama – zastávka na návštěvu národního parku Tsitsikama. Dle časových možností fakultativně návštěva parku Birds of Eden nebo Monkeyland (rezervace divokých ptáků a opic), nocleh Knysna.

Po snídani odjezd za město na celodenní výlet - pískovcové útesy The Heads u laguny a starého přístavu s okouzlujícím výhledem na město, lagunu a oceán. Následně plavba lodí lagunou do přírodní rezervace Featherbed, zde návštěva nejvyššího vrcholku rezervace a nenáročná procházka s výhledy do okolí a dolů rezervací k laguně (cca 3 km). Pro méně zdatné či unavené bude k dispozici transfer. Možnost společného oběda pod širým nebem v rezervaci. V pozdním odpoledni návrat do Knysny a volný podvečer, dle času fakultativně možnost návštěvy Oyster Farm (farmy s chovem ústřic). Nocleh.

Snídaně a jízda z Knysny do Jižního Kapska do kosmopolitního rybářského městečka Hermanus. Cestou zastávka v zátoce Mossel Bay, kde Garden Route končí. Návštěva Muzea Bartolomea Diase a historického městečka Swellendam, návštěva Muzea Old Drostdy s odkazy koloniální kultury a historie. V podvečer příjezd a ubytování. Volno k procházkám podél pobřeží a s trochou štěstí s možností pozorování velryb. Nocleh Hermanus.

Dopoledne procházka po pobřeží s pozorováním velryb a možnost prohlídky malebného rybářského městečka, fakultativně ranní plavba lodí s pozorováním velryb a delfínů. Alternativně výlet do přírodní rezervace Fernkloof. Odpoledne odjezd do regionu Winelands, kde se setkává divoká příroda skalnatých hor s opečovávanými vinicemi. Návštěva Vergelegen Homestead s prohlídkou zahrad a ochutnávkou vína. Nocleh oblast Stellenbosch.

Snídaně. Dopoledne zastávka na farmě s chovem skotu a vlastní výrobou několika druhů sýrů, možnost ochutnávky produkce. Následně návštěva ovocnářské farmy, jejích zahrad a vinice s ochutnávkou místního vína. Odpoledne přesun do Kapského města, příjezd do hotelu a nocleh.

Snídaně, výlet přes Chapmans Peak do národního parku u Mysu Dobré naděje a na Cape Point, kde se mísí dva oceány (Atlantik a Indický oceán). Návštěva Boulders Beach s kolonií tučňáků brýlových, námořního městečka Simon´s Town a odpoledne prohlídka známé botanické zahrady Kirstenbosch. V podvečer fakultativně možnost zajištění tradiční večeře na rozloučenou v restauraci s výběrem z menu z kapských specialit a doprovodným zábavním programem (tradiční zpěv, tanec a africké bubny), návrat do hotelu a nocleh v Kapském městě.

Prohlídka Kapského města vč. výletu lanovkou na Stolovou horu (dle počasí), Castle of Good Hope (městská pevnost ze 17. století, nejstarší kamenná budova v Jižní Africe), procházka květinovým trhem, historickým centrem, malajskou čtvrtí a koloniální přímořskou promenádou Victoria & Alfred Waterfront. V případě zájmu možnost zajištění přeletu vrtulníkem nad Kapským poloostrovem a Mysem Dobré naděje. Možnost krátkého individuálního volna dle zájmu, odpoledne transfer na letiště a večer odlet z Kapského města domů.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do května a od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.