Japonsko - to nejznámější v Zemi vycházejícího slunce
(Japonsko - Tokio - Kjóto - Ósaka - Hirošima - Nagasaki - Tokio)

březen – květen, září – listopad

Setkání s japonskou kuchyní

Tokio - Kjóto - Ósaka - Hirošima - Nagasaki - Tokio

Odlet z Prahy do Tokia přes některé evropské tranzitní letiště.

V odpoledních hodinách přílet do Tokia. Transfer do hotelu, ubytování, volno na aklimatizaci. Nocleh Tokio.

Po snídani celodenní prohlídka města: svatyně Meidži Džingu, zahrady císařského paláce, Duhový most, Ódaiba, „elektronické město“ Akihabara, Tokijská věž. Obchodní centrum na Ginze – módní obchody ve dne a noční kluby v noci. Nocleh Tokio.

Po snídani  odjezd do Hakone, které je součástí národního parku Fuji-Hakone-Izu, vzdáleného asi 100km od Tokia. Množství přírodních krás a pohledů na horu Fuji, vč. cesty do 5. stanice na hoře Fuji, cca 2000m n. m. (lze pouze v případě příznivého počasí). Možnost projet se lodí po jezeře Ashi s dalšími výhledy na Fuji. Návštěva vulkanického údolí Ówakudani známého svými horkými prameny. Kolem 16.30 hod. odjezd do hotelu v japonském stylu v Hakone, večeře a nocleh.

Po snídani transfer na nádraží Odawara a přejezd vlakem do Kjóto, sídla císařů od roku 794 do 1868. Město je kulturním a náboženským centrem země, nachází se v něm více než 1700 chrámů. Kolem poledne příjezd do Kjóto, po příjezdu půldenní prohlídka města – čtvrť Gion, chrám Kiyomizu-dera, atd.. Po prohlídce přesun do hotelu v Kjóto, nocleh v Kjóto.

Po snídani pokračování v prohlídce Kjóto - centrum nočního života Pontocho, chrám Kinkaku-ji se Zlatým pavilonem, chrám Sanzen-in. Přejezd do obchodního centra Japonska - města Ósaka, městský Ósacký hrad - největší v Japonsku, Dotonbori – rušná ulice podél kanálu, chrám Šitennodži, svatyně Sumijoši, čtvrť Kita-ku a Minami-ku, plovoucí zahradní observatoř. Přesun do hotelu, nocleh Ósaka.

Ráno po snídani transfer na nádraží Shin-Osaka, dále vlakem do Hirošimy. V Hirošimě odjezd na prohlídku města - Válečný Dóm, Mírové pamětní muzeum, Mírový park. Následuje výlet na nádherný ostrov Mijadžima s mnoha chrámy. Svatyně Icukušima s červenou „plovoucí“ branou Velká Torii (na seznamu světového dědictví UNESCO). Po prohlídce chrámu a okolních japonských zahrad přejezd vlakem do Nagasaki. Transfer do hotelu, nocleh v Nagasaki.

Po snídani celodenní prohlídka města – množství chrámů a svatyní, Mírový park s Muzeem atomové bomby a Sochou míru, nedaleká rekonstrukce katolického kostela Urakami, most brýlí – nejstarší kamenný most v Japonsku, katolický kostel Oura. Možnost jízdy lanovkou na vrchol Inasa blízko centra města s jedinečným výhledem na město. Návrat do hotelu, nocleh v Nagasaki.

Snídaně v hotelu, transfer na nádraží a přejezd vlakem zpět do Tokia. Po příjezdu transfer do hotelu na ubytování. Večer individuální program. Nocleh Tokio.

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště Narita, odlet z Tokia do Prahy přes některé tranzitní letiště.

Možno zařadit též:

Tokio:
Varianta programu: Celodenní výlet do Nikkó - komplex chrámových budov, zasazený v nádherném prostředí národního parku. Tóšógú – svatyně a zároveň mauzoleum zakladatele dynastie Tokugawa ze 17. století, jejichž krása svědčí o bohatství a moci šógunů. Brána slunečního jasu Jómeimon – národní poklad hýřící barvami a stovkami jemných dřevořezeb, světoznámý reliéf opic, stáj s posvátným bílým koněm, řvoucí drak na stropě buddhistického chrámu, mohutné cedrové aleje, vodopád Kegon, jezero Čúzendži na úpatí sopečné hory Nantai. Návrat do hotelu v Tokiu.

Kjóto:
Varianta programu: Celodenní výlet do Nara - bývalého hlavního města Japonska s množstvím zajímavých chrámů a svatyň roztroušených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. století je údajně největší dřevěná stavba na světě. Šestnáctimetrová socha sedícího bronzového Buddhy. Působivá svatyně Kasuga, známá svými 3000 kamennými a bronzovými lucernami.. Návrat do hotelu v Kjóto.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do května a od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.