Půvaby východní Sicílie
(Katánie - Taormina - Syrakusy - Noto - Etna - Liparské ostrovy)

květen - červen, září - říjen

4 dny

Sicilská gastronomie podle požadavků

Katánie – Taormina - Syrakusy - Noto - Etna - Liparské ostrovy

podle itineráře a přání cestujících

Odlet z Prahy přímou linkou na Sicílii. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Následně pěší prohlídka centra města – budova opery Teatro Massimo, náměstí s katedrálou, tufová socha slona, symbolu města, barokní Via Crociferi s paláci a kostely z 18. století. Večeře v restauraci v docházkové vzdálenosti od hotelu. Nocleh v Katánii

Po snídani výlet autobusem do Taorminy. Dopoledne prohlídka města s průvodcem – prohlídka areálu řeckého divadla, možnost návštěvy Dómu, procházka starobylými uličkami. Společný (lehký) oběd v místní restauraci.
Odpolední program: „po stopách Kmotra“ -  autobusem do vnitrozemí do středověkého městečka Savoca, zastávka na kávu v baru Vitelli. Cestou zpět zastávka ve Forza d´Agro, typickém sicilském městečku s křivolakými uličkami. Následně návrat do Katánie, Večeře v restauraci v docházkové vzdálenosti od hotelu. Nocleh v Katánii.

Možnost rozšíření programu na tento den: Výlet na Etnu
Po snídani odjezd autobusem na výlet na sopku Etna, jižní stranou až k útulku Sapienza ve výšce 1900 m cestou několik zastávek na zajímavých místech. Podle zájmu možnost krátké procházky ke kráteru Silvestri. Následně přesun na návštěvu farmy s produkcí medu a na návštěvu vinařství, kde bude podán lehký oběd vč. ochutnávky vína. Odpoledne odjezd do Taorminy. V Taormině možnost prohlídky města s průvodcem (cca 2 hodiny) anebo volno na individuální program. Návrat do Katánie.

Po snídani odjezd autobusem na výlet do Syrakus. Návštěva Archeologického parku Neapolis – řecké divadlo, římský amfiteátr, „Dionýsovo ucho“ – obrovská jeskyně v místě původního kamenolomu. Procházka starým historickým centrem na ostrově Ortygia s dómem, Apollonovým chrámem a kašnou Arethusa. Během programu lehký oběd ve vinařství, spojený s prohlídkou a ochutnávkou. Návštěva barokního města Noto. Návrat do Katánie. Večeře v restauraci v docházkové vzdálenosti od hotelu. Nocleh v Katánii.

Možnosti změny programu: výlet na Liparské ostrovy
Po časné snídani transfer autobusem do přístavu Milazzo, nástup na trajekt a v 9,00 hod. odplutí k ostrovu Lipari, zde zastávka - možnost procházky starým městem nebo návštěvy archeologického parku (vstupné není v ceně). Pokračování plavby k ostrovu Vulcano, plavba podél rozmanitých útvarů pobřeží ostrova. Zastávka –
čas na společný oběd, popř. možnost koupání v teplých pramenech nebo na písečné pláži. Odpoledne odplutí zpět do přístavu Milazzo, připlutí kolem 17,45 hod. Transfer autobusem zpět do hotelu v Katánii.

Snídaně v hotelu.
Dopoledne výlet po Kyklopské riviéře – zastávka v Acicastello s Normanským hradem, Acitrezza, Acireale
Společný oběd během programu. Transfer na letiště v Katánii a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je květen, červen, září a říjen. Termín si můžete určit podle vlastního přání.