Poznejte Palermo a západní Sicílii
(Palermo - Segesta - Marsala - Selinute - Cefalù - Castelbuono)

duben - květen, září - říjen

Italská gastronomie podle požadavků

Palermo – Segesta - Marsala - Selinute - Cefalù - Castelbuono

hotel 2* - 5* podle přání

Odlet z Prahy do Palerma, po příletu transfer do hotelu na ubytování (oblast Palerma) welcome drink v hotelu na přivítanou, večeře a nocleh.

Po snídani celodenní prohlídka Palerma  -  srdce města Quattro Canti (čtyři nároží) - křižovatka bulvárů Vittorio Emanuele a Via Maqueda, za nejvýznamnější památku je považován palác Palazzo dei Normanni na nejvyšším místě ve městě, katedrála Palermo, monumentální stavba na starověkém hřbitově, obklopená barokními sochami, orientální kostel San Giovanni degli Eremiti se čtyřmi červenými kopulemi, pocházející z arabské éry, Teatro Massimo postavené v neoklasicistním stylu, starý palermský přístav La Cala. Později odpoledne výlet do blízkého Monreale s katedrálou Nanebevzatí Panny Marie, navečer návrat zpět do hotelu, večeře a nocleh.
Katedrála v Monreale je jakýmsi památníkem arabského, normanského a byzantského umění a architektury. Stavba, ale i výzdoba byla ovlivněna francouzskými, islámskými a byzantskými vzory. Katedrála je mohutná trojlodní stavba, dlouhá 102 metrů. Ke kostelu přiléhá stavba kláštera, který vznikl ve stejné době. Ten ukrývá druhou významnou pamětihodnost – normanskou klášterní křížovou chodbu - 228 dvojic sloupů z barevného mramoru.

Po snídani odjezd na celodenní výlet  po zajímavých lokalitách ostrova - trasa Segesta  – Trapani – Marsala – Selinunte navečer návrat zpět do hotelu, večeře a nocleh.
Segesta a její nedokončený dórský chrám je jednou z nejvýznamnějších starověkých památek Sicílie . Leží ve vnitrozemí na odlehlém místě nad hlubokým údolí uprostřed hor. Nad chrámem na hoře Monte Barbaro se nachází malé antické divadlo, z něhož je krásný výhled na dórský chrám  a na mřské pobřeží.
Trapani na západním pobřeží je dodnes důležitým rybářským přístavem a hlavní vstupní bránou k blízkým Egadským ostrovům. Říká se mu též Città del Sale – Město soli (díky tradičnímu získávání soli odpařováním mořské vody). K nejznámějším památkám patří komplex kláštera Santuario delľ Annunziata z 1. poloviny 14. století a dále katedrála San Lorenzo a kostel Chiesa del Collegio del Gesuiti z 1. poloviny 17. století. Obě stavby mají překrásné průčelí ve slohu sicilského baroka.
Marsala je přístavní obchodní město, známé mj. ohnivým zlatožlutým dezertním vínem, má krásné historické centrum dlážděné mramorem, centrem živého města je náměstí Piazza della Repubblica s městským dómem San Tomaso.
Selinute na jihozápadním pobřeží je významná archeologická lokalita s pozůstatky několika chrámů, starověkého hradebního pásu, akropole, obytných domů, opevnění a mnoha dalších staveb. Chrám v Selinunte je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Po snídani odjezd do Cefalù, prohlídka města, návštěva vinařských závodů, občerstvení a  degustace vína, pokračování na prohlídku Castelbuono navečer návrat zpět do hotelu, večeře a nocleh.
Malebné Cefalú leží na severním pobřeží ostrova pod vysokou skálou. K nejoblíbenějším památkám patří dóm Duomo di Cefalú na náměstí Piazza del Duomo z 12. až 13. století. Nad městem jsou k vidění zbytky normanské pevnosti La Rocca a Dianina chrámu, je od nich nádherný výhled na město.
Castelbuono – malé středověké město vzniklé kolem hradu Ventimiglia, nyní sídla městského muzea ,se zachovalými starými uličkami. Nejznámější pamětihodností je kostel Nanebevzetí Panny Marie - Matrice Vecchia – s mramorovou sochou Panny Marie a kaple Palatina - di Sant'Anna.

Po snídani transfer na letiště do Palerma a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je květen, červen, září a říjen. Termín si můžete určit podle vlastního přání.