Itálie - za památkami věčného města Říma

4 dny

Italská gastronomie podle požadavků

Řím a Castelli Romani

Odlet z Prahy do Říma, po příletu transfer do centra města, panoramatická projížďka městem + transfer do hotelu v oblasti nádraží Termini, ubytování. Nocleh v hotelu.

Po snídani odjezd na celodenní výlet autobusem do okolí Říma – návštěva oblasti „Castelli Romani“ s pohořím sopečného původu Colli Albani, se sopečnými jezery Albano a Nemi, s řadou zajímavých lokalit, jako je např. Castel Gandolfo nebo Frascati, oblast je známá pěstováním vinné révy a výrobou vína. Během výletu zastávka na návštěvu farmy a ochutnávka vína a olivového oleje. Oběd během programu. Později odpoledne návrat do Říma, Nocleh v hotelu.

Po snídani první část okružní jízdy Římem: „antický“ Řím – náměstí Kapitolu s kostelem Panny Marie na oltáři nebes, s bronzovou sochou Marka Aurelia a paláci, Michelangelovo schodiště Cordonata, Forum Romanum, jedna z nejstarších dochovaných částí antického Říma, jakési centrum tehdejšího města, Koloseum, původně určené především pro gladiátorské zápasy a různá veřejná představení, v současnost jedna z nejnavštěvovanějších památek Říma.
Odpoledne pokračování okružní jízdy: návštěva Vatikánu – Vatikánská muzea jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě, v průběhu staletí je nashromáždili papežové. Součástí komplexu je Sixtinská kaple – jeden z nejznámějších kulturních a uměleckých pokladů Vatikánu, nachází se ve Vatikánském (apoštolském) paláci. Kaple je známá především díky překrásným freskám Michelangela Buanorrotiho, a také jako místo konání konkláve při volbě papeže, Bazilika sv. Petra známá jako Svatopetrský dóm nebo Vatikánská bazilika, jeden z největších kostelů na světě, s nádherným papežským oltářem, Svatopetrské náměstí – hlavní vatikánské náměstí, patří k nejkrásnějším veřejným prostranstvím na světě.
Nocleh v hotelu.

Snídaně, dopoledne pěší prohlídka s českým průvodcem.
Možnosti programu:
1. Thermae – Bazilika panny Marie Andělské a Mučedníků – Mojžíšova fontána – kostel Panny Marie Vítězné – 4 fontány – Quirinal – prezidentský palác
2. Cavour – papežská Bazilika Panny Marie Sněžné – kostel Pietro in Vincoli
3. návštěva muzeí Museo Thermae + Národní muzeum v Palazio Massimo
4. možnost nákupů v obchodním areálu v oblasti hlavního nádraží Termini
Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.