Irsko - za přírodními krásami zeleného ostrova
(Dublin - Galway)

duben - říjen

4 dny

Seznámení s irskou kuchyní

Dublin - oblast Wicklow - Kildare - Clonmacnoise - Galway - NP Burren - Moherské útesy

Odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu odjezd do oblasti Wicklow, návštěva zahrad Powerscourt. Společný oběd. Po skončení návrat do Dublinu, ubytování, večeře v hotelu. Nocleh v Dublinu.
Zahrady Powerscourt – pocházejí z viktoriánského období a patří k nejhezčím v Irsku. Zahrady jsou spojené s terasami a doplněné sochami, okrasnými jezírky a oblázkovými mozaikami. Celkové pojetí zahrad je velmi formální, geometricky přesné, s výrazným vlivem starších evropských klasicistních parků.

Snídaně, odjezd autobusem z Dublinu směrem do Galway na západní pobřeží. Zastávka v Kildare v Irském národním hřebčínu. Následně návštěva Japonské zahrady založené na začátku 20. století. Působivý soubor stromů a keřů zahrnuje javory, moruše, bonsaje, magnólie, posvátné bambusy a třešně. Pokračování na návštěvu kláštera Clonmacnoise. Společný oběd během programu. Po příjezdu do Galway návštěva minipivovaru Galway Bay Brewery. Odjezd do hotelu, ubytování. Večeře v hotelu, nocleh v Galway.
Clonmacnoise je nejdůležitější irský klášterní areál. Přes pustošící nájezdy Vikingů i domorodých Keltů se zde zachovalo mnoho raných kostelíků, keltských křížů, kulatých věží a hrobů v pozoruhodně dobrém stavu.

Snídaně, odjezd směrem přes NP Burren – drsné pustiny zvrásněného vápencového masivu, který se svažuje do oceánu k „Mohérovým útesům“ (Cliffs of Moher), jedné z nejpůsobivějších irských přírodních krás. Společný oběd během programu. Odpoledne návštěva Caherconnel Fort v oblasti NP Burren – předvedení výcviku ovčáckých psů. Odjezd do hotelu do oblasti Dublinu. Příjezd do hotelu. Večeře, nocleh.
Pro NP Burren jsou charakteristické vápencové chodníky a vyznačuje se největší koncentrací megalitických hrobek a keltských křížů v celém Irsku. Oblast je vyhledávána též milovníky rostlin. Mohérové útesy ční do výšky více než 200 metrů nad vlny Atlantiku a táhnou se do délky 8 km. Břidlicové a pískovcové útesy jsou zde vystaveny ničivé síle oceánu, takže na nich probíhá neustálá eroze.

Časná snídaně, poté odjezd do Dublinu. Dle časových možností panoramatická projížďka městem: náměstí Merrion s georgiánskou architekturou s typickými dveřmi, katedrála sv. Patrika, katedrála sv. Trojice, park Phoenix s Papežským křížem, nábřeží řeky Liffey, pivovar Guinness, bývalá kasárna Collins Barrack, ulice O´Connell. Následně návštěva Old Jameson Distillery spojená s ochutnávkou a obědem v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.