Irsko - za přírodními krásami zeleného ostrova
(Dublin - Galway)

Doporučený termín: 

duben - říjen

Počet dní:

4 dny

Doprava:

Letecká

Strava:

Seznámení s irskou kuchyní

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Dublin - oblast Wicklow - Kildare - Clonmacnoise - Galway - NP Burren - Moherské útesy

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu odjezd do oblasti Wicklow, návštěva zahrad Powerscourt. Společný oběd. Po skončení návrat do Dublinu, ubytování, večeře v hotelu. Nocleh v Dublinu.
Zahrady Powerscourt – pocházejí z viktoriánského období a patří k nejhezčím v Irsku. Zahrady jsou spojené s terasami a doplněné sochami, okrasnými jezírky a oblázkovými mozaikami. Celkové pojetí zahrad je velmi formální, geometricky přesné, s výrazným vlivem starších evropských klasicistních parků.

2. den

Snídaně, odjezd autobusem z Dublinu směrem do Galway na západní pobřeží. Zastávka v Kildare v Irském národním hřebčínu. Následně návštěva Japonské zahrady založené na začátku 20. století. Působivý soubor stromů a keřů zahrnuje javory, moruše, bonsaje, magnólie, posvátné bambusy a třešně. Pokračování na návštěvu kláštera Clonmacnoise. Společný oběd během programu. Po příjezdu do Galway návštěva minipivovaru Galway Bay Brewery. Odjezd do hotelu, ubytování. Večeře v hotelu, nocleh v Galway.
Clonmacnoise je nejdůležitější irský klášterní areál. Přes pustošící nájezdy Vikingů i domorodých Keltů se zde zachovalo mnoho raných kostelíků, keltských křížů, kulatých věží a hrobů v pozoruhodně dobrém stavu.

3. den

Snídaně, odjezd směrem přes NP Burren – drsné pustiny zvrásněného vápencového masivu, který se svažuje do oceánu k „Mohérovým útesům“ (Cliffs of Moher), jedné z nejpůsobivějších irských přírodních krás. Společný oběd během programu. Odpoledne návštěva Caherconnel Fort v oblasti NP Burren – předvedení výcviku ovčáckých psů. Odjezd do hotelu do oblasti Dublinu. Příjezd do hotelu. Večeře, nocleh.
Pro NP Burren jsou charakteristické vápencové chodníky a vyznačuje se největší koncentrací megalitických hrobek a keltských křížů v celém Irsku. Oblast je vyhledávána též milovníky rostlin. Mohérové útesy ční do výšky více než 200 metrů nad vlny Atlantiku a táhnou se do délky 8 km. Břidlicové a pískovcové útesy jsou zde vystaveny ničivé síle oceánu, takže na nich probíhá neustálá eroze.

4. den

Časná snídaně, poté odjezd do Dublinu. Dle časových možností panoramatická projížďka městem: náměstí Merrion s georgiánskou architekturou s typickými dveřmi, katedrála sv. Patrika, katedrála sv. Trojice, park Phoenix s Papežským křížem, nábřeží řeky Liffey, pivovar Guinness, bývalá kasárna Collins Barrack, ulice O´Connell. Následně návštěva Old Jameson Distillery spojená s ochutnávkou a obědem v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.
 


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.