Irsko - malý okruh
(Dublin - Wicklow - Kilkenny - Cork - Limerick)

květen - červen, září

Seznámení s irskou kuchyní

Dublin – Wicklow – Kilkenny – Cork – Limerick

Odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu odjezd do oblasti Wicklow. Návštěva zahrad Powerscourt, pocházejících z viktoriánského období. Původní zahrady jsou spojené s terasami a doplněné sochami, okrasnými jezírky a oblázkovými mozaikami. Celkové pojetí zahrad je velmi formální, geometricky přesné a s výrazným vlivem starších evropských klasicistních parků. Po prohlídce odjezd směrem do oblasti Kilkenny. Příjezd na ubytování, nocleh Kilkenny.

Snídaně. Dopoledne prohlídka města Kilkenny zvaného „mramorové město“, nejzajímavějšího a nejlépe zachovaného irského středověkého města. Uvidíte katedrálu sv. Canice, hrad Kilkenny Castle a dominikánské „černé“ opatství. Možnost zúčastnit se komentované prohlídky v pivovaru Smithwick´s vlastněném spol. Guiness. Společný oběd. Odjezd směrem na Cork, druhé největší Irské město. Podle času a zájmu prohlídka města – kostel sv. Anny, novogotická katedrála sv. Finbarra, budova bývalé Máselné burzy s Muzeem másla, bývalé přístavní hráze a někdejší průplav Grand Parade. Po prohlídce odjezd do hotelu na ubytování, nocleh Cork.

Snídaně, odjezd na návštěvu nedaleké bývalé Královské prachárny (Royal Gunpowder Mills). Historický komplex zahrnuje průplavy, jezy, stavidla, výrobní haly a dělnické domky. Následně pokračování k hradu Blarney hradu z 15. století. Hrad dominuje stejnojmenné malebné vesnici, tvoří ho zříceniny samostatně stojící hlavní věže s cimbuřím na skalnatém útesu a další věže. Možnost společného oběda. Pokračování do Limericku, třetího největšího města v Irské republice. Po příjezdu možnost prohlídky města – historická čtvrť King's Island se 2 nejvýznamnějšími dominantami – hradem sv. Jana (King's John's Castle) a katedrálou Panny Marie (St Mary's Cathedral). Součástí prohlídky bude také čtvrť Irishtown s gregoriánským náměstním sv. Jana (St John's Square) s nedalekou katedrálou sv. Jana. Příjezd na ubytování, nocleh v Limericku.

Snídaně, odjezd směrem na Dublin. Cestou zastávka v Kildare na návštěvu Irského národního hřebčína, jediného irského hřebčína přístupného veřejnosti. Následně návštěva Japonské zahrady založené na začátku 20. století. Možnost společného oběda. Pokračování do Dublinu, ubytování v hotelu. Večer - možnost návštěvy některé typické pivnice nebo baru s programem. Nocleh Dublin.

Po snídani panoramatická projížďka městem - náměstí Merrion s georgiánskou architekturou, katedrála sv. Patrika, katedrála sv. Trojice, park Phoenix s Papežským křížem, nábřeží řeky Liffey. Dále historická budova pivovaru Guinness, bývalá kasárna Collins Barrack, ulice O´Connell. Následně návštěva Old Jameson Distillery spojená s ochutnávkou a obědem v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a v září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.