Irsko - malý okruh
(Dublin - Wicklow - Kilkenny - Cork - Limerick)

Doporučený termín: 

květen - červen, září

Počet dní:

5 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Seznámení s irskou kuchyní

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Dublin – Wicklow – Kilkenny – Cork – Limerick

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Dublinu. Po příletu odjezd do oblasti Wicklow. Návštěva zahrad Powerscourt, pocházejících z viktoriánského období. Původní zahrady jsou spojené s terasami a doplněné sochami, okrasnými jezírky a oblázkovými mozaikami. Celkové pojetí zahrad je velmi formální, geometricky přesné a s výrazným vlivem starších evropských klasicistních parků. Po prohlídce odjezd směrem do oblasti Kilkenny. Příjezd na ubytování, nocleh Kilkenny.

2. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka města Kilkenny zvaného „mramorové město“, nejzajímavějšího a nejlépe zachovaného irského středověkého města. Uvidíte katedrálu sv. Canice, hrad Kilkenny Castle a dominikánské „černé“ opatství. Možnost zúčastnit se komentované prohlídky v pivovaru Smithwick´s vlastněném spol. Guiness. Společný oběd. Odjezd směrem na Cork, druhé největší Irské město. Podle času a zájmu prohlídka města – kostel sv. Anny, novogotická katedrála sv. Finbarra, budova bývalé Máselné burzy s Muzeem másla, bývalé přístavní hráze a někdejší průplav Grand Parade. Po prohlídce odjezd do hotelu na ubytování, nocleh Cork. 

3. den

Snídaně, odjezd na návštěvu nedaleké bývalé Královské prachárny (Royal Gunpowder Mills). Historický komplex zahrnuje průplavy, jezy, stavidla, výrobní haly a dělnické domky. Následně pokračování k hradu Blarney hradu z 15. století. Hrad dominuje stejnojmenné malebné vesnici, tvoří ho zříceniny samostatně stojící hlavní věže s cimbuřím na skalnatém útesu a další věže. Možnost společného oběda. Pokračování do Limericku, třetího největšího města v Irské republice. Po příjezdu možnost prohlídky města – historická čtvrť King's Island se 2 nejvýznamnějšími dominantami – hradem sv. Jana (King's John's Castle) a katedrálou Panny Marie (St Mary's Cathedral). Součástí prohlídky bude také čtvrť Irishtown s gregoriánským náměstním sv. Jana (St John's Square) s nedalekou katedrálou sv. Jana. Příjezd na ubytování, nocleh v Limericku.

4. den

Snídaně, odjezd směrem na Dublin. Cestou zastávka v Kildare na návštěvu Irského národního hřebčína, jediného irského hřebčína přístupného veřejnosti. Následně návštěva Japonské zahrady založené na začátku 20. století. Možnost společného oběda. Pokračování do Dublinu, ubytování v hotelu. Večer - možnost návštěvy některé typické pivnice nebo baru s programem. Nocleh Dublin.

5. den

Po snídani panoramatická projížďka městem - náměstí Merrion s georgiánskou architekturou, katedrála sv. Patrika, katedrála sv. Trojice, park Phoenix s Papežským křížem, nábřeží řeky Liffey. Dále historická budova pivovaru Guinness, bývalá kasárna Collins Barrack, ulice O´Connell. Následně návštěva Old Jameson Distillery spojená s ochutnávkou a obědem v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a v září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.
 


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.