Írán - Za poklady starobylé Persie
(Teherán - Kašan - Abyane - Matin Abad - Pasargady - Nakš-e Rustam - Persepolis - Isfahán - Jazd - Šíráz)

Doporučený termín: 

březen - květen, září - říjen

Počet dní:

10 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Setkání s íránskou gastronomií

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Teherán – Kašan – Abyane – Matin Abad – Pasargady – Nakš-e Rustam – Persepolis - Isfahán – Jazd – Šíráz

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 3* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Istanbulu, z Istanbulu pokračování večerní linkou do Teheránu.

2. den

Ve velmi časných ranních hodinách přílet do Teheránu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh. Snídaně. Po snídani prohlídka města - Golestánský palác (UNESCO) - areál paláce šáhů z 18. a 19. stol., zrcadlová síň, budova slunce, větrné věže; Národní pokladnice klenotů (koruny a šperky ze zlata, drahokamů a perel; patří k nejcennějším sbírkám na světě), věž Azadi. Nocleh Teherán.

3. den

Po snídani odjezd do Kašanu. Po příjezdu prohlídka města – symbolu iránských tradičních domů. Prohlídka paláce Borodžerdí a Tabatabai, mešita Agha Bozorg, historické perské zahrady Bagh-e-Fin s fontánami a bazénky, lázně sultána Mir Ahmada. Nocleh v Kašanu.

4. den

Po snídani pokračování cesty autobusem do horské vesnice Abyane (UNESCO), jednoho z nejstarších osídlení v Íránu. Prohlídka vesnice. Následuje cesta do Matin Abad Eco Camp, pouštní vesnice. Večeře v kempu. Noc v poušti ve stanu.

5. den

Snídaně, krátký výlet do pouště a výstup na dunu. Oběd v kempu. Odpoledne odjezd do Isfahánu. Po příjezdu první část prohlídky města - srdce íránského umění četných dynastií, s množstvím památek íránského i islámského umění, jednoho z nejkrásnějších měst Orientu.  Široké bulváry lemované vzrostlými stromy, druhé největší náměstí světa - náměstí Naqsh-e Jahan (UNESCO) se skvostnými mešitami, palácem, fontánami, koňskými kočáry. Příjezd do hotelu na ubytování. Nocleh Isfahan.

6. den

Po snídani druhá část prohlídky města - návštěva Šáhovy mešity a mešity šejka Lotfolláha, Velké páteční mešity, paláce Kakh-e Ali Qapu, paláce Chehelsotun (tzv. palác čtyřiceti sloupů – 20 sloupů, odrážejících se ve vodě nádrže uprostřed zahrad), Arménské katedrály a památníku arménské genocidy, prohlídka mostu „33 oblouků“. Nocleh Isfahán.

7. den

Snídaně, odjezd do Jazdu horskou a pouštní krajinou, cestou krátká zastávka v Nainu. Příjezd do Jazdu (UNESCO), „pouštního klenotu“, centra náboženství zoroastrismu, kde se žije ještě stále v původních hliněných obydlích s větrnými věžemi badgíry. Odpoledne prohlídka města – staré centrum města, Zoroastriánský chrám (s věčným ohněm, který hoří nepřetržitě již přes 1500 let), zahrady Dolat Abad s pavilóny a nejvyšším íránským badgírem, „Věže ticha“ uprostřed pouště. Příjezd do hotelu, ubytování. Nocleh v Jazdu.

8. den

Po snídani odjezd směrem do Šírázu. Zastávka v Pasargadách (UNESCO) u hrobky zakladatele perské říše, Kýra Velikého. Návštěva Nakš-e Rustam - skalní stěny, do níž jsou vytesány hrobky achaimenovských králů a reliéfy z dob prvních Sásánovců, a Persepolis (UNESCO), vykopávek rozlehlého palácového komplexu starověkého sídla perské říše z 6. - 4. století př. Kr. Příjezd do Šírázu, ubytování. Nocleh Šíráz.

9. den

Snídaně. Celodenní prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností Šírázu - hlavního města íránské kultury, s největším množstvím pamětihodností, města zahrad a básníků: perské zahrady Eram (UNESCO) a Narenjestan, Háfezovo mauzoleum (mramorová hrobka uprostřed zahrady), Násirova mešita. Noční transfer na letiště.

10. den

V časných ranních hodinách odlet do Istanbulu, z Istanbulu pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.