Kalimantan za orangutany, Nová Guinea a Bali za koupáním
(Jáva - Kalimantan - Nová Guinea - Bali)

květen - říjen

Seznámení s exotickou indonéskou kuchyní

ostrov Jáva – Jakarta / ostrov Kalimantan (Borneo) / na hausbótu džunglí / ostrov Nová Guinea  - Jayapura, Wamena, údolí Baliem / ostrov Bali - Denpasar, Candi Dasa

hotely na Jávě a Bali - kategorie podle přání / Kalimantan - na hausbótu / Nová Guinea - mistní hotely

Kalimantan a Nová Guinea - plná penze, jinak podle požadavku

Odlet z Prahy.

Přílet do Jakarty. Po příletu transfer do hotelu v blízkosti letiště. Ubytování, nocleh Jakarta.

Po časné snídani transfer na letiště a odlet ranní linkou na ostrov Borneo (Kalimantan) do Pangkalan Bun. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do Kumai. Nalodění na hausbót a plavba po řece Kumai a dále po řece Seikonyer (asi 2 hodiny) do národního parku. Oběd na lodi. Později odpoledne výprava za pozorováním úzkonosého primáta z čeledi kočkodanovití jménem kahau nosatý (Nasalis larvatus). Večeře a nocleh na lodi.

Po snídani pokračování plavby proti proudu řeky do oblasti Camp Leakey, výstup na pevninu za pozorováním zvířat v jejich přírodním prostředí – možnost vidět orangutany, gibony, divoká prasata, různé druhy ptáků. Návrat na loď na oběd. Odpoledne kolem 14. hod. pokračování programu – krmení orangutanů banány na „krmícím“ stanovišti. Návrat na loď na večeři a nocleh.

Ráno pokračování plavby po proudu řeky k další stanici - Pondok Tangguy na krmení orangutanů. Návrat k lodi a příprava na trekking. Pěší přesun do nitra džungle, cca 4 hodiny, na přenocování v jednoduchém stanu uprostřed džungle. Nabízí se možnost pozorování dalších zvířat v divoké přírodě. Večeře a nocleh.

Po lehké snídani složení stanů, sbalení veškerých věcí a pěší přesun za pozorování místní fauny a flory zpět k hausbótu. Dále plavba do Camp Pasalat, kde každá osoba zasadí strom jako příspěvek k zmírňování změn klimatu. Po této akci návrat na hausbót, večeře, nocleh.

Snídaně na hausbótu, časná plavba zpět do Kumai, transfer na letiště Pangkalan Bun, odlet ranní linkou z Pangkalan Bun do Jakarty. Po příletu transfer do hotelu, ubytování – denní využití hotelového pokoje. Později večer transfer na letiště a odlet noční linkou do Jayapury na ostrově Nová Guinea (odlet orientačně ve 23,20 hod.).

V 06,45 hod. přílet do Jayapury, snídaně, a poté transfer na letiště v Jayapura a let do Wamena linkou spol. Trigana Air (orientačně 12,30 – 13,10 hod.). Po příletu do Wamena transfer do hotelu na ubytování. Krátká informační schůzka, následně přesun minibusem do Napua hills s krásným panoramatickým výhledem na údolí Baliem. Oběd v místní restauraci. Po obědě pokračování jízdy do vesnice Wesaput s tradičním visutým mostem a do vesnice Dani. Před návratem do hotelu zastávka na tradičním trhu, kde místní obyvatelstvo prodává své produkty. Večeře a nocleh v hotelu.
Ostrov Nová Guinea – jeden z největších ostrovů na světě, patří k nejexotičtějším oblastem naší planety. V západní – indonéské - části ostrova leží provincie Irian Jaya (Papua)  a Západní Papua. Východní část ostrova tvoří stát Papua Nová Guinea. Zejména západní část ostrova tvoří nepřehledná směsice hor, údolí, jezer a bažin a tropické vegetace. Je jedním z míst na Zemi, kde je stále možné spatřit osady primitivních kmenů.

Po snídani celodenní výlet do severní části údolí Baliem – jízda do Jiwika (asi 40 minut) a dále výstup pěšky do kopců Milli, zde ženy kmene Dani vyrábějí tradičním způsobem sůl. Od solných bazénů sestup do vesnice Sumpaima, kde je k vidění 250 let stará mumie. Lehký oběd v restauraci Lauk Inn, po obědě pěší přesun (asi 25 minut) do vesnice Anemoigi na ukázku tradičních tanců a bojového umění. Odpoledne návrat zpět do Wamena na večeři a nocleh.

Snídaně, odjezd do jižní části údolí Baliem. Návštěva vesnice Sogokmo (asi 35 minut jízdy), odtud následně trek (asi 4 – 5 hodin) oblastí pěstování sladkých brambor, s krásnými výhledy do okolí, až do oblasti Kurima. Cestou možnost potkat přátelské místní obyvatele v jejich tradičních oděvech. Po obědě formou pikniku pokračování treku zpět do Sogokmo, odtud jízda autokarem zpět do Wamena na večeři a nocleh.

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Jayapury (orientačně 11,15 – 11,45 hod.). Po příletu odjezd na prohlídku města – včetně památníku 2. světové války MacArthur a jezera Sentani. Oběd v restauraci Yougwa u jezera. Po obědě návštěva Antropologického muzea (pondělí – sobota, 9,00 – 14,00), následně návštěva trhu Hamadi. Nocleh v hotelu.

Po snídani transfer na letiště a odlet na Bali linkou spol. Garuda (orientačně 09,25 – 13,45 hod.). Po příletu transfer do hotelu v oblasti Candi Dasa, ubytování, nocleh.

Snídaně v hotelu, volno na individuální program, navečer transfer na letiště v Denpasaru a odlet noční linkou domů.

Přílet do Dubaje, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.