Indonésie - za přírodními krásami a koupáním
(Jáva - Bali - Lombok - Gili)

květen - říjen

Seznámení s exotickou indonéskou kuchyní

Bali - Denpasar, Sanur Beach / Jáva - Yogyakarta, Solo, Tosari, sopka Bromo, Surbaya / Bali – Lombok – Gili Air – Lombok

Odlet z Prahy.

Přílet do tranzitní destinace, pokračování do Denpasaru na Bali, po příletu transfer do letoviska Sanur Beach, ubytování v hotelu, nocleh.
Sanur Beach je klidná plážová oblast na východní straně ostrova Bali. Přímořská promenáda má několik kilometrů a láká k procházkám nebo vyjížďkám na kole. Večer se nabízí nespočet místních restaurací s místní i mezinárodní kuchyní.

Snídaně v hotelu, volno na odpočinek a na individuální program, nocleh Sanur Beach.

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Yogyakarty na střední Jávě. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Podle zájmu možnost návštěvy trhů s typickými výrobky, nocleh Yogyakarta.
Yogyakarta je hlavní město zvláštní oblasti Yogyakarta na Jávě, kde je vláda formálně ponechána sultánovi. Yogyakarta je střediskem tradiční javánské kultury a řemesel jako je ruční batik, stříbrotepectví a výroba stříbrných filigránů.

Snídaně v hotelu, odjezd na prohlídku buddhistického chrámového komplexu Borobudur v Magelangu. Návrat do Yogyakarty, podle zájmu možnost návštěvy dílen s výrobou batiku, stříbra. Nocleh Yogyakarta.
Borobudur je chrámový komplex složený z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, s množstvím reliéfních panelů a soch Buddhy. Hlavní stúpa na vrcholu stavby ve středu nejvýše položené terasy je obklopena 72 sochami Buddhy. Borobudur je zasvěcen především Buddhovi Gautamovi.

Snídaně v hotelu. Projížďka historickou čtvrtí na rikšách, prohlídka Kratonu (sultánský palác). Odjezd na návštěvu hinduistického chrámového komplexu Prambanan, pokračování do Solo, ubytování v hotelu, nocleh Solo.
Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii.  Je ukázkou typické hinduistické chrámové architektury. Komplex je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Celý areál je vystavěn na čtvercovém půdorysu. Hlavní nádvoří zdobí celkem šest chrámů, tři jsou velké a jsou zasvěcené bohům Višnuovi, Šivovi a Brahmovi – trojici hinduistického náboženství nazývané Trimúrti.

Snídaně v hotelu. Prohlídka sultánského paláce Kasunanan z 18. století - veřejnosti přístupné jsou sbírky soch, a zbraní, neveřejná část paláce slouží rodině sultána. Odjezd směrem do oblasti sopky Bromo na východní Jávě. Ubytování v hotelu, nocleh Tosari.
Aktivní sopka Bromo (2329 m n.m.) leží v národním parku Bromo Tengger Semeru na východě ostrova Jáva, chrlí kouř a občas popel, a pozorování východu slunce na tomto místě patří k fantastickým zážitkům.

Velmi časně ráno odjezd z hotelu do Ngadisari a na vyhlídkovou plošinu Penanjakan. Výhledy na okolní hory -  Batok, aktivní sopku Bromo. Podle aktuální situace výstup ke kráteru sopky Bromo. Návrat do hotelu na snídani. Odjezd na letiště do Surabaji. Odlet na Bali, transfer do hotelu na ubytování, nocleh Sanur Beach.

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet na ostrov Lombok, následně transfer lodí na ostrůvek Gili Air. Po připlutí transfer na ubytování do hotelu. Volno na odpočinek a na individuální program, nocleh Gili Air.
Ostrovy Gili tvoří tři ostrovy – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air. Ostrůvky leží severozápadně od ostrova Lombok a jsou malým kouskem ráje. Gili Air - ostrov s úzkými bílými plážemi je ideálním místem pro šnorchlování.

Snídaně v hotelu, volno na odpočinek a na individuální program, nocleh Gili Air.
Možnost fakultativního výletu katamaranem k ostrůvkům Gili Trevangan a Gili Meno se šnorchlováním a koupáním a obědem na lodi.

Snídaně v hotelu. Transfer lodí zpět na ostrov Lombok. Transfer do hotelu – ubytování v hotelu v oblasti Sengiggi Beach, volno na individuální program, nocleh Lombok.

Snídaně, volno na individuální program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Denpasaru na Bali, po příletu transfer na ubytování v hotelu v oblasti Sanur Beach, nocleh Sanur Beach.

Snídaně v hotelu, odjezd na celodenní výlet po ostrově - řezbářská vesnice Mas, šperkařské dílny v Celuku, město Ubud s galeriemi a dalšími zajímavostmi, město Klungung se starobylým královským soudním palácem Kerta Gosa, královská svatyně v „netopýří jeskyni“ Goa Lavah, tradiční vesnice Tenganan, navečer příjezd na ubytování v oblasti Candi Dasa, nocleh Candi Dasa.
Candi Dasa je klidné přímořské středisko v zálivu Amuk. Pláže s vulkanickým pískem nabízejí možnosti koupání. Možnost uskutečnění výletu na přilehlé ostrůvky Batu Dalem, Batu Maimpang. Pro potápěče výlet na Nusa Penida.

Snídaně v hotelu. Odjezd na celodenní výlet po ostrově - návštěva vodního paláce a zahrad Tirtaganga, hlavního chrámového komplexu ostrova Besakih na úpatí sopky Gunung Agung, města Kintamani s výhledem na činnou sopku Gunung Batur, vesnice Singaraja s nedalekým chrámem Pura Beja. Navečer příjezd na ubytování v oblasti Lovina Beach, nocleh.

Snídaně v hotelu, odjezd na celodenní výlet po ostrově – buddhistický klášter a svatyně Vihara Buddha, kráterové jezero Bratan a chrám Ulundanu v Bedugulu, místní trhy s tropickými květinami, ovocem a kořením, chrám Tanah Lot na útesech na západním pobřeží ostrova. Navečer příjezd na ubytování v oblasti Sanur Beach, nocleh Sanur Beach.

Snídaně v hotelu, volno na individuální program. Nocleh Sanur Beach.

Snídaně v hotelu, volno na individuální program. Pozdní večerní transfer na letiště do Denpasaru a odlet přes tranzitní letiště do Prahy.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.