Indonésie - za orangutany na Kalimantan, za přírodou a koupáním na Bali
(Jáva - Kalimantan - Bali)

květen - říjen

Seznámení s exotickou indonéskou kuchyní

Jáva - Jakarta / ostrov Kalimantan (Borneo) / Bali - Sanur Beach, Candi Dasa, Amed Beach

hotely na Jávě a Bali - kategorie podle přání / Kalimantan - na hausbótu

Kalimantan - plná penze, jinak podle pořadavku

Odlet z Prahy.

Přílet do Jakarty, ubytování v hotelu blízko letiště, nocleh Jakarta.

Po časné snídani transfer na letiště a odlet ranní linkou na ostrov Borneo (Kalimantan) do Pangkalan Bun. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do Kumai. Nalodění na hausbót a plavba po řece Kumai a dále po řece Seikonyer do národního parku. Oběd na lodi.  Později odpoledne výprava za pozorováním úzkonosého primáta z čeledi kočkodanovití jménem kahau nosatý (Nasalis larvatus). Večeře a nocleh na lodi.

Po snídani pokračování plavby proti proudu řeky do oblasti Camp Leakey, výstup na pevninu za pozorováním zvířat v jejich přírodním prostředí – možnost vidět orangutany, gibony, divoká prasata, různé druhy ptáků. Návrat na loď na oběd. Odpoledne pokračování programu – krmení orangutanů banány na „krmícím“ stanovišti. Návrat na loď na večeři a nocleh.

Ráno pokračování plavby po proudu řeky k další stanici - Pondok Tangguy na krmení orangutanů. Návrat k lodi a příprava na treking. Pěší přesun do nitra džungle, cca 4 hodiny, na přenocování v jednoduchém stanu uprostřed džungle. Nabízí se možnost pozorování dalších zvířat v divoké přírodě. Večeře a nocleh.

Po jednoduché snídani složení stanů, sbalení veškerých věcí a pěší přesun za pozorování místní fauny a flory zpět k hausbótu. Dále plavba do Camp Pasalat, kde každá osoba zasadí strom jako příspěvek k zmírňování změn klimatu. Po této akci návrat na hausbót, večeře, nocleh.

Snídaně na hausbótu, časná plavba zpět do Kumai, transfer na letiště Pangkalan Bun, odlet na Bali s přestupem v Surabaya. Po příletu do Denpasaru transfer na ubytování v hotelu v oblasti Sanur Beach. Nocleh Sanur Beach.
Sanur Beach je klidná plážová oblast na východní straně ostrova Bali. Přímořská promenáda má několik kilometrů a láká k procházkám nebo vyjížďkám na kole. Večer se nabízí nespočet místních restaurací s místní i mezinárodní kuchyní.

Snídaně, volno na individuální program – odpočinek, vodní sporty, možnost výletů. Nocleh Sanur Beach.

Po snídani v hotelu přejezd do oblasti Candi Dasa, ubytování, nocleh Candi Dasa.
Candi Dasa je klidné přímořské středisko v zálivu Amuk. Pláže s vulkanickým pískem nabízejí možnosti koupání. Nabízí se možnost uskutečnění výletu na přilehlé ostrůvky Batu Dalem, Batu Maimpang, pro potápěče pak výlet na Nusa Penida.

Snídaně, volno na individuální program – odpočinek, vodní sporty, možnost výletu. Nocleh Candi Dasa.

Snídaně v hotelu a přejezd do oblasti Amed Beach, po příjezdu ubytování v hotelu a volný program, nocleh Amed Beach.
Amed Beach je oblast, která nabízí kombinaci klidného města a ideálních podmínek pro potápění a šnorchlování. Voda je krystalicky čistá a pod hladinou je možno pozorovat nádherné korálové útesy, bohatý podmořský život, i vraky lodí. Charakteristické jsou dlouhé pláže s černým sopečným pískem.

Snídaně, volno na individuální program – odpočinek, vodní sporty, možnost výletů. Nocleh Amed Beach.

Snídaně, transfer na letiště do Denpasaru, odlet zpět do Prahy s přestupem na tranzitním letišti.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.