Indonésie - putování po Jávě, koupání na Bali
(Jáva - Bali)

květen - říjen

Seznámení s exotickou indonéskou kuchyní

Jáva - Jakarta, Bandung, Yogyakarta, Solo (Surakarta) / Bali - Denpasar

Odlet z Prahy.

Přílet do Jakarty, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh Jakarta.

Snídaně v hotelu, po snídani odjezd autokarem do Bogoru na návštěvu známé botanické zahrady rozprostírající se na 80 hektarech, s říčkami, lotosovými tůněmi, palmovým hájem, množstvím druhů orchidejí. Pokračování přes horský průsmyk Puncak (ve výšce 1600 m. n. m.) scenériemi čajových plantáží do Bandungu. Oběd cestou. Návštěva čajové plantáže a továrny Gunung Mas, kde je možno vidět práci sběračů, ochutnat šálek čaje a čajové lístky si také koupit. Po příjezdu do Bandungu ubytování v hotelu a volno k individuálnímu programu. Nocleh Bandung.

Snídaně v hotelu, po snídani vyhlídková jízda přes pahorkatinu Lembang ke kráteru Tangkuban Perahu a k horkým pramenům Sariater. Oběd. Odpoledne možnost využití lázní v hotelovém komplexu a návštěva vesnice Padasuka a koncert písní Angklung hraných na bambusové nástroje a představení loutek Wayang Golek. Večer volno k individuálnímu programu, nocleh Bandung.

Časná snídaně v hotelu, po snídani transfer na nádraží a v 07,00 hod. odjezd rychlíkem (Argo Wilis Train) do Yogyakarty. Po příjezdu ve 14,30 hod. odjezd na prohlídku buddhistického chrámového komplexu Borobudur v Magelangu. Návrat do Yogyakarty, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh Yogyakarta.
Yogyakarta je hlavní město zvláštní oblasti Yogyakarta na Jávě, kde je vláda formálně ponechána sultánovi. Yogyakarta je střediskem tradiční javánské kultury a řemesel jako je ruční batik, stříbrotepectví a výroba stříbrných filigránů.
Borobudur je chrámový komplex složený z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, s množstvím reliéfních panelů a soch Buddhy. Hlavní stúpa na vrcholu stavby ve středu nejvýše položené terasy je obklopena 72 sochami Buddhy. Borobudur je zasvěcen především Buddhovi Gautamovi.

Snídaně v hotelu, odjezd do Wonosobo s vyhlídkou na sopky Merapi a Sumbing. Pokračování k náhorní plošině Dieng Plateau  (2.200 m n. m.) s 8 nejstaršími hinduistickými chrámy. Trek v oblasti. Oběd během výletu. Navečer návrat do Yogyakarty. Večer volno k individuálnímu programu, nocleh Yogyakarta.

Snídaně v hotelu. Po snídani odjezd celodenní výlet do Solo (Surakarta), dopoledne návštěva areálu sultánského paláce Kraton Mangkunegaran a palácového areálu Kraton Kasunanan, oběd. Odpoledne podle časových možností návštěva trhu Pasar Klewer nebo návštěva Sangrain Museum Fossil v místě významných archeologických vykopávek. Navečer návrat do Yogyakarty. Večeře a taneční představení Ramayana. Nocleh Yogyakarta.

Snídaně v hotelu, projížďka historickou čtvrtí na rikšách, prohlídka Kratonu (sultánský palác), setkání s tradičním jávským uměním stříbrotepců a batikou, odpoledne návštěva hinduistického chrámového komplexu Prambanan. Navečer transfer na letiště a večerní let do Denpasaru na ostrově Bali. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Kuta Beach, ubytování, nocleh.
Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii. Je ukázkou typické hinduistické chrámové architektury. Komplex je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Celý areál je vystavěn na čtvercovém půdorysu. Hlavní nádvoří zdobí celkem šest chrámů, tři jsou velké a jsou zasvěcené bohům Višnuovi, Šivovi a Brahmovi – trojici hinduistického náboženství nazývané Trimúrti.

Snídaně v hotelu, individuální program – koupání, vodní sporty, odpočinek, nocleh.
Kuta, administrativní centrum ostrova, je nejznámější a nejnavštěvovanější letovisko na Bali, pro krásnou 8 km dlouhou pláž se zlatavým pískem, která je vyhledávaná kvůli příboji i milovníky surfingu. Na dlouhé centrální ulici Jalan Legian se nachází množství hotelů, restaurací, i nočních klubů a diskoték.

Dle zájmu výlet do vnitrozemí s návštěvou chrámů a přírodních zajímavostí.

Snídaně v hotelu, volno na odpočinek a individuální program, později večer transfer na letiště do Denpasaru, odlet přes tranzitní letiště do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.