Indonésie - památky Jakarty a Yogyakarty, koupání na Bali
(Jáva - Bali)

květen - říjen

Seznámení s exotickou indonéskou kuchyní

ostrov Jáva - Jakarta  a Yogyakarta  / ostrov Bali - Denpasar, Kuta Beach

Odlet z Prahy.

Přílet na letiště v Jakartě na Jávě, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Nocleh Jakarta.

Snídaně v hotelu, následně odjezd na prohlídku města – centrální náměstí Merdeka s Národním monumentem Monas, 132 m vysokým, nedaleká mešita Istiqlal s bílou kopulí, jedna z největších v jihovýchodní Asii, stará Batávie, přístav Sunda Kelapa s množstvím kotvících škunerů, staré město. Oběd. Odpoledne volno na individuální program – možnost nákupů v obchodním centru, možnost návštěvy lázní (sauna, bazén, masáže). Večeře a nocleh Jakarta.

Snídaně v hotelu, dopoledne návštěva Taman Mini Indonesia - Indonesia in miniatura, rozsáhlý park v jihovýchodní části města, který mj. představuje domy ze všech indonéských provincií, oběd, odpoledne transfer na letiště a odlet do Yogjakarty. Po příletu transfer do hotelu, večeře a nocleh Yogakarta.
Yogyakarta je hlavní město zvláštní oblasti Yogyakarta na Jávě, kde je vláda formálně ponechána sultánovi. Yogyakarta je střediskem tradiční javánské kultury a řemesel, jako je ruční batik, stříbrotepectví a výroba stříbrných filigránů.

Snídaně v hotelu, dopoledne odjezd na prohlídku buddhistického chrámového komplexu Borobudur v Magelangu. Oběd. Odpoledne batikové dílny a stříbrné dílny. Večeře a nocleh Yogyakarta.
Borobudur je chrámový komplex složený z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, s množstvím reliéfních panelů a soch Buddhy. Hlavní stúpa na vrcholu stavby ve středu nejvýše položené terasy je obklopena 72 sochami Buddhy. Borobudur je zasvěcen především Buddhovi Gautamovi.

Snídaně v hotelu, projížďka historickou čtvrtí na rikšách do sultánova paláce, prohlídka paláce, oběd. Odpoledne návštěva hinduistického chrámového komplexu Prambanan, následně transfer na letiště a let do Denpasaru na ostrově Bali. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Kuta Beach, ubytování, nocleh Kuta Beach.
Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii. Je ukázkou typické hinduistické chrámové architektury. Komplex je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Celý areál je vystavěn na čtvercovém půdorysu. Hlavní nádvoří zdobí celkem šest chrámů, tři jsou velké a jsou zasvěcené bohům Višnuovi, Šivovi a Brahmovi – trojici hinduistického náboženství nazývané Trimúrti.

Snídaně v hotelu, individuální program – koupání, vodní sporty, odpočinek, nocleh Kuta Beach.
Kuta, administrativní centrum ostrova, je nejznámější a nejnavštěvovanější letovisko na Bali, pro krásnou 8 km dlouhou pláž se zlatavým pískem, která je vyhledávaná kvůli příboji i milovníky surfingu. Na dlouhé centrální ulici Jalan Legian se nachází množství hotelů, restaurací, i nočních klubů a diskoték.

Snídaně v hotelu, individuální program, večer transfer na letiště v Denpasaru a odlet přes tranzitní letiště do Prahy.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.