Francie - za krásami Alsaska a za šampaňským
(Francie - Alsasko a Champagne)

Doporučený termín: 

květen - červen, září - říjen

Počet dní:

8 dní

Doprava:

Autobusová

Strava:

Alsaská kuchyně podle požadavků

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Štrasburk – Colmar – Troyes – Remeš

Doprava

autobusová

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

V ranních hodinách odjezd z Prahy směrem do Německa, jízda přes Německo do Štrasburku, cestou zdravotní zastávky, popř. možnost zastávky na krátkou procházku v Norimberku nebo Heilbronu. Navečer příjezd do Štrasburku, ubytování v hotelu, možnost společné večeře, nocleh.

2. den

Dopoledne prohlídka Štrasburku - staré město „Petite France“, dům koželužníků, Justiční palác, Rohanský palác, katedrála Notre Dame, mosty přes kanály. Možnost společného oběda. Odpoledne „vinnou stezkou“ do Colmaru – možnost návštěvy hradu Haut Koenigsburg, zastávka v Ribeauvillé pod zříceninami 3 hradů, v Riquewihru, nejkrásnější vesnice na „vinné cestě“, možnost ochutnávky vína v některém vinařství. Příjezd do Colmaru, ubytování, možnost společné večeře a nocleh.

3. den

Dopoledne krátká pěší prohlídka Colmaru, nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku, a následně odjezd směrem do Mulhouse, cestou zastávka na návštěvu vinných sklepů a ochutnávku vína např. v Pfaffenheimu. Pěší procházka centrem města Mulhouse (možnost návštěvy muzea automobilů) a navečer odjezd zpět směrem do Colmaru. Možnost večeře (degustační menu) s ochutnávkou vína v oblasti – např. Domaine du Bollenberg / Auberge du vieux pressoire ve Westhaltenu. Nocleh Colmar.

4. den

Po snídani odjezd směrem do oblasti Vogéz. Zastávka v Gunsbachu v údolí Munster na prohlídku „Maison du fromage“ s ochutnávkou sýra „munster“, pokračování směrem na Troys, bývalého hlavního města Champagne, města gotických kostelů, místa vzniku trojské unce. Po příjezdu ubytování v hotelu, možnost společné večeře, podle zájmu večer procházka historickým centrem s průvodcem, nocleh.

5. den

Snídaně, dopoledne prohlídka města – uličky s hrázděnými domy, kostel St. Nizier, katedrála sv. Petra a Pavla, gotická bazilika sv. Urbana, nejstarší kostel – sv. Magdalény. Náměstí Alexandre Israel, renesanční palác de Vauluisant, nábřeží hrabat Champagne. Možnost společného oběda. Odpoledne odjezd do Reims (Remeše), po příjezdu panoramatická projížďka městem se zastávkou u známé katedrály Panny Marie (Notre Dame). Ubytování v hotelu, možnost společné večeře, nocleh Remeš.

6. den

Snídaně, odjezd do Mutigny, zde možnost procházky vinicemi (asi 2 km pěšky) a ochutnávka šampaňského, pokračování do Épernay, zde možnost společného oběda s místními specialitami a ochutnávka šampaňského. Odpoledne návrat do Remeše, procházka historickým centrem s průvodcem. Možnost společné večeře, nocleh Remeš.

7. den

Snídaně, odjezd do Passy-Grigny do vinařství nabízejícího ochutnávky šampaňského se sýry a nebo s místními specialitami. Odpoledne návrat do Remeše, návštěva některého místního sklepa a ochutnávka šampaňského, možnost společné večeře, nocleh Remeš.

8. den

Snídaně, po snídani odjezd autokarem směrem do ČR, cestou zdravotní zastávky, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.

 


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.