Francie - za krásami Alsaska a za šampaňským
(Francie - Alsasko a Champagne)

květen - červen, září - říjen

Autobusová

Alsaská kuchyně podle požadavků

Štrasburk – Colmar – Troyes – Remeš

autobusová

V ranních hodinách odjezd z Prahy směrem do Německa, jízda přes Německo do Štrasburku, cestou zdravotní zastávky, popř. možnost zastávky na krátkou procházku v Norimberku nebo Heilbronu. Navečer příjezd do Štrasburku, ubytování v hotelu, možnost společné večeře, nocleh.

Dopoledne prohlídka Štrasburku - staré město „Petite France“, dům koželužníků, Justiční palác, Rohanský palác, katedrála Notre Dame, mosty přes kanály. Možnost společného oběda. Odpoledne „vinnou stezkou“ do Colmaru – možnost návštěvy hradu Haut Koenigsburg, zastávka v Ribeauvillé pod zříceninami 3 hradů, v Riquewihru, nejkrásnější vesnice na „vinné cestě“, možnost ochutnávky vína v některém vinařství. Příjezd do Colmaru, ubytování, možnost společné večeře a nocleh.

Dopoledne krátká pěší prohlídka Colmaru, nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku, a následně odjezd směrem do Mulhouse, cestou zastávka na návštěvu vinných sklepů a ochutnávku vína např. v Pfaffenheimu. Pěší procházka centrem města Mulhouse (možnost návštěvy muzea automobilů) a navečer odjezd zpět směrem do Colmaru. Možnost večeře (degustační menu) s ochutnávkou vína v oblasti – např. Domaine du Bollenberg / Auberge du vieux pressoire ve Westhaltenu. Nocleh Colmar.

Po snídani odjezd směrem do oblasti Vogéz. Zastávka v Gunsbachu v údolí Munster na prohlídku „Maison du fromage“ s ochutnávkou sýra „munster“, pokračování směrem na Troys, bývalého hlavního města Champagne, města gotických kostelů, místa vzniku trojské unce. Po příjezdu ubytování v hotelu, možnost společné večeře, podle zájmu večer procházka historickým centrem s průvodcem, nocleh.

Snídaně, dopoledne prohlídka města – uličky s hrázděnými domy, kostel St. Nizier, katedrála sv. Petra a Pavla, gotická bazilika sv. Urbana, nejstarší kostel – sv. Magdalény. Náměstí Alexandre Israel, renesanční palác de Vauluisant, nábřeží hrabat Champagne. Možnost společného oběda. Odpoledne odjezd do Reims (Remeše), po příjezdu panoramatická projížďka městem se zastávkou u známé katedrály Panny Marie (Notre Dame). Ubytování v hotelu, možnost společné večeře, nocleh Remeš.

Snídaně, odjezd do Mutigny, zde možnost procházky vinicemi (asi 2 km pěšky) a ochutnávka šampaňského, pokračování do Épernay, zde možnost společného oběda s místními specialitami a ochutnávka šampaňského. Odpoledne návrat do Remeše, procházka historickým centrem s průvodcem. Možnost společné večeře, nocleh Remeš.

Snídaně, odjezd do Passy-Grigny do vinařství nabízejícího ochutnávky šampaňského se sýry a nebo s místními specialitami. Odpoledne návrat do Remeše, návštěva některého místního sklepa a ochutnávka šampaňského, možnost společné večeře, nocleh Remeš.

Snídaně, po snídani odjezd autokarem směrem do ČR, cestou zdravotní zastávky, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.