Francie - velký okruh s jižní Francií

duben - květen, září - říjen

Autobusová

Francouzská gastronomie podle požadavku

Karlsruhe – Colmar – Besançon - Dijon – Avignon -  Azurové pobřeží  – Monte Carlo – Lago di Garda – Innsbruck – Mnichov

autobusová

V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Německa. Kolem poledne příjezd do Karlsruhe na oběd podávaný bufetovou formou v zahradní restauraci pod platany. Odpoledne pokračování do Francie, průjezd malebným Alsaskem. Zastávka na krátkou pěší procházku historickým centrem Colmaru. Navečer odjezd na ubytování v oblasti mezi městy Besançon a Dijon. Večeře a nocleh v hotelu.

Snídaně, po snídani pokračování do jižní Francie na Azurové pobřeží. Cestou zastávka v Avignonu, bývalém sídle papežů s  možnost prohlídky papežského paláce. Oběd a krátká pěší prohlídka města. Později odpoledne příjezd na ubytování do hotelu v oblasti Nice. Večeře v hotelu a neformální přátelské setkání účastníků akce u hotelové pláže s přípitkem, nocleh.

Snídaně v hotelu, po snídani autobusová a pěší prohlídka města Nice - středověká část s vyhlídkou na město a Andělskou zátoku, Anglická promenáda, místa spojená s tvorbou malíře Henri Matisse, oběd během programu. Odpoledne návštěva vinného sklepa v oblasti Nice spojená  s ochutnávkou místních tradičních vín. Večeře v hotelu. Večerní procházka v Nice po Promenade des Anglais. Nocleh.

Snídaně v hotelu. Celodenní výlet po Azurovém pobřeží do Cannes a Antibes, s prohlídkami letovisek. Cestou návštěva vyhlášeného závodu  na výrobu parfémů v Grasse. Možnost sestavit si vlastní parfém. Odpoledne pokračování do Cannes – procházka historickým centrem a po boulevard Croisette, festivalový filmový palác. Návštěva Antibes: Vaubanova pevnost; pláž, na které se vylodil Napoleon po návratu z Elby; pevnost Fort Carré, jachtařský přístav, bývalá rezidence monacké panovnické rodiny Chateau Grimaldi – dnešní Musée Picasso. Dále Cap d´Antibes – skalnatý a zalesněný poloostrov s přepychovými vilami a bujnou vegetací. Na nejvyšším bodě poloostrova kaple námořníků La Garoupe, nedaleko Jardin Thuret – zahrada s exotickou květenou. Oběd během programu. Navečer návrat do Nice. Večeře v hotelu. Nocleh Nice.

Snídaně v hotelu. Odjezd do Monackého knížectví a návštěva Monte Carla. Prohlídka města – staré město, knížecí palác, možnost návštěvy Oceánografického muzea, botanické zahrady nebo muzea automobilových veteránů, dle zájmu možnost návštěvy kasina. Oběd během programu. Odpoledne pokračování jízdy směrem do ČR. Večeř příjezd na ubytování v romantické oblasti kolem jezera Lago di Garda, italská večeře a nocleh.

Snídaně v hotelu, pokračování jízdy zpět do ČR přes Innsbruck a Salcburk, cestou zastávka na oběd ve středověkém bavorském pivovaru. Podává se místní bavorské  menu a domácí nefiltrovaná piva. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Varianta programu:
Letecky z Prahy do Nice
Nice - výlet po Azurovém pobřeží - Monte Carlo, dále zachován program 3. - 5. dne

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.