Francie - to nejkrásnější z Provence a Azurového pobřeží
(Francie - Provence a Azurové pobřeží)

květen, září - říjen

Francouzská gastronomie podle požadavku

Nice – Aix-en-Provence – Avignon – Arles – Azurové pobřeží

obědy a večeře a podle požadavku

Odlet z Prahy do Nice, po příletu transfer z letiště na autobusovou a pěší prohlídka města Nice - středověká část s vyhlídkou na město a Andělskou zátoku, Anglická promenáda, místa spojená s tvorbou malíře Henriho Matisse. Později odpoledne odjezd z Nice na ubytování v oblasti Aix-en-Provence. Možnost společné večeře, nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu. Odjezd na celodenní výlet, zastávky na pěší prohlídky jednotlivých míst: Arles (římské památky – aréna, divadlo, lázně, středověké památky – katedrála sv. Trophima, kostel sv. Honorata), Pont du Gard - akvadukt z dob starověkého Říma (mezi Remoulins a Vers-Pont du Gard, 21 km od Avigonu), Avignon (hradby, papežský palác, most Sv. Benezeta). Možnost oběda během programu. Navečer návrat na ubytování do oblasti Aix-en-Provence. Možnost společné večeře, nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do přírodního parku Camargue s bílými koňmi, černými býky a plameňáky, a do Stes-Maries-de-la-Mer, podle aktuálních podmínek možnost koupání na písečné pláži. Možnost oběda s ochutnávkou místních vín. Navečer návrat zpět do hotelu, možnost společné večeře, nocleh Aix-en-Provence.

Snídaně v hotelu, dopoledne prohlídka města – katedrála, paláce, místa spojená s životem a tvorbou Paula Cézanna, bulváry s proslulými kašnami. Možnost společného oběda. Odpoledne výlet na pobřeží do Cassis, oblíbeného výletního místa Marseillanů, případně do sousedících Calanques za koupáním ve středomořských „fjordech“. Navečer návrat zpět do hotelu, možnost společné večeře, nocleh Aix-en-Provence.

Snídaně v hotelu, odjezd do vnitrozemí do oblasti přírodního parku Lubéron, návštěva Chateau La Coste, návštěva vinic  ochutnávka vín, možnost společného oběda. Odpoledne pokračování směrem na pobřeží do oblasti Cannes – Nice. Ubytování v hotelu, možnost společné večeře, nocleh.

Snídaně v hotelu. Celodenní výlet po Azurovém pobřeží, podle zájmu a časových možností zastávky na pěší prohlídky známých letovisek: St. Tropez (pobřežní promenáda, přístav), St. Raphaël (centrum města, pobřežní promenáda, jachtařský přístav),
Antibes (Vaubanova pevnost; pláž, na které se vylodil Napoleon po návratu z Elby; pevnost Fort Carré, jachtařský přístav, bývalá rezidence monacké panovnické rodiny Chateau Grimaldi a dnešní Musée Picasso), Cap d´Antibes (skalnatý a zalesněný poloostrov s přepychovými vilami a bujnou vegetací, kaple námořníků La Garoupe, Jardin Thuret – zahrada s exotickou květenou). Možnost oběda během programu. Navečer návrat na ubytování, možnost společné  večeře, nocleh.

Snídaně v hotelu, dopoledne výlet do Grasse na návštěvu vyhlášeného závodu na výrobu parfémů, návrat do místa ubytování a odpoledne volno na individuální program. Fakultativně: z Grasse pokračování do Lorgues do vinařství Chateau Berne – návštěva vinic, oběd s ochutnávkou vín. Možnost společné večeře v místě ubytování, nocleh.

Snídaně, transfer na letiště v Nice a odlet zpět do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je v květnu a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.