Francie - šampaňské v Remeši, víno v Colmaru
(Francie - Alsasko a Champagne)

duben - červen, září - říjen

Autobusová

Alsaská kuchyně podle požadavků

Remeš – Hautvillers – Colmar – Štrasburk

autobusová

hotel 2* - 5* podle přání

obědy a večeře dle požadavku

V pozdních večerních hodinách odjezd z Prahy směrem do Francie, noční přejezd.

V dopoledních hodinách příjezd do Remeše, krátká prohlídka města vč. katedrály, odpoledne návštěva  vinných sklepů (např. Champagne Taittinger), odjezd na ubytování v oblasti Remeše, nocleh.

Po snídani přejezd národním parkem Remešských hor do Hautvillers, a dále údolím řeky Marny do Epernay na prohlídku městečka a vinného sklepa s ochutnávkou vína. Pokračování  přes Nancy na ubytování v oblasti Colmaru.

Dopoledne prohlídka Colmaru - nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku - nejkrásnější čtvrť nazvaná Malé Benátky, Bazilika Sv. Martina, náměstí s katedrálou, Maison Pfister, bývalý strážní dům Corps de Garde, Maison des Têtes s vyřezávanými arkýřovými okny, stará celnice Ancienne Douane. Odpoledne jízda Alsaskou vinnou stezkou - návštěva Riquewihru, nejkrásnější vesnice na „stezce“, Ribeauvillé pod zříceninami 3 hradů, k hradu Haut Koenigsbourg, přes Obernai, do oblasti Štrasburku, nocleh.

Dopoledne prohlídka Štrasburku - staré město „La Petite France“, dům koželuhů, Justiční palác, Rohanský palác, katedrála Notre Dame, mosty přes kanály. Možnost hodinové plavby po řece Ill kolem nejvýznačnějších pamětihodností. Později odpoledne odjezd směrem do ČR.

V ranních hodinách příjezd do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června  a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.