Francie - Alsasko a výlet TGV do Paříže
(Francie - Colmar + Paříž)

květen - červen, září - říjen

Autobusová

Alsaská kuchyně podle požadavků

Karlsruhe - Štrasburk - Colmar - Paříž

autobus

hotel 2* - 5* podle přání

oběd y a večeře podle přání

Odjezd z Prahy směrem do Francie, cestou možnost oběda v restauraci (v oblasti Norimberk – Schwabach), pokračování do Karlsruhe, příjezd na ubytování, možnost večeře v restauraci v centru města, nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu, po snídani odjezd Štrasburku, celodenní prohlídka Štrasburku – staré město „Petite France“, dům koželužníků, Justiční palác, Rohanský palác, katedrála Notre Dame, mosty přes kanály, podle časových možností projížďka lodí po Rýnu (možno i večer), navečer příjezd do hotelu na ubytování, ubytování v hotelu, nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do Colmaru - nejzachovalejšího středověkého města v Alsasku, jízda „cestou vína“ - návštěva Riquewihru, nejkrásnější vesnice na „vinné cestě“, Ribeauvillé pod zříceninami 3 hradů, zastávka u hradu Haut Koenigsburg. Během dne možnost zajištění oběda a možnost ochutnávky vína. Večer možnost večeře s ochutnávkou vína v oblasti – např. Domaine du Bollenberg / Auberge du vieux pressoire  ve Westhaltenu. Návrat do Štrasburku, nocleh v hotelu.

Snídaně, transfer na nádraží, odjezd vlakem TGV do Paříže. Prohlídka Paříže s českým průvodcem města (pěšky + metrem), možnost oběda, navečer přesun na nádraží a odjezd TGV do Štrasburku, transfer do hotelu, nocleh v hotelu.

Snídaně, dopoledne odjezd směrem do ČR, ve večerních hodinách příjezd do Prahy. Možnost oběda cestou v Německu.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června  a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.