Helsinky a Stockholm - metropole severu

4 dny

Ukázka severské kuchyně

Helsinky - Stockholm

Odlet z Prahy do Helsinek, po příletu krátká okružní jízda městem - Olympijský stadion, místo triumfu Emila Zátopka, hala Finlandia – kongresové a koncertní centrum, místo konání konference OBSE, monumentální památník Jeanu Sibeliovi. Po skončení prohlídky možnost společné večeře a odjezd do hotelu na ubytování. Nocleh Helsinky.

Snídaně, po snídani pokračování prohlídky města: Senátní náměstí – ústřední náměstí v centru Helsinek s budovami v klasicistním slohu, vč. evangelické katedrály, římskokatolická katedrála sv. Jindřicha, pravoslavná Uspenská katedrála (Chrám zesnutí přesvaté bohorodičky), unikátní moderní skalní kostel Temppeliaukio, možnost společného oběda během programu. Podvečer transfer do přístavu a nalodění na trajekt na plavbu do Stockholmu, společná večeře na lodi, jízda přes noc (ubytování ve dvoulůžkových kabinách s příslušenstvím), nocleh na lodi.

Snídaně na lodi, ráno přistání ve Stockholmu, celodenní prohlídka nejzajímavějších míst švédské metropole rozkládající se na ostrovech v zálivu Baltického moře - Gamla Stan (staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí, nádhernými kostely s nejkrásnějším Storkyrkan a půvabnými uličkami. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, Severské muzeum, muzeum vojenské historie, národní galerie, nejznámější skanzen ve Skandinávii. Společný oběd během prohlídky. Navečer odjezd do hotelu na ubytování, možnost společné večeře, nocleh Stockholm.

Snídaně, dopoledne okružní plavba městem (kolem královského paláce, zábavního parku Tivoli Gröna Lund, muzea Vasa, skanzenu, starého města). Společný oběd. Po obědě návštěva královského paláce Drottingholm a okolních zahrad na ostrově Lovön v jezeře Malar, na předměstí Stockholmu. Navečer transfer na letiště, odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.