Finsko - to nejkrásnější z Helsinek

4 dny

Ukázka severské kuchyně

Helsinky a okolí

Odlet z Prahy do Helsinek. Po příletu krátká okružní jízda městem - Olympijský stadion, místo triumfu Emila Zátopka, hala Finlandia – kongresové a koncertní centrum, místo konání konference OBSE, monumentální památník Jeanu Sibeliovi. Po skončení prohlídky možnost společné večeře a odjezd do hotelu.

Po snídani odjezd na celodenní prohlídku města - Senátní náměstí (ústřední náměstí v centru Helsinek s budovami v klasicistním slohu vč. evangelické katedrály), prezidentský palác, římskokatolická katedrála sv. Jindřicha, pravoslavná Uspenská katedrála (Chrám zesnutí přesvaté bohorodičky), přístav s tržištěm a unikátní moderní skalní kostel Temppeliaukio. Možnost společného oběda během programu. Večeře na lodi při plavbě po kanálech.

Varianty programu:
Výlet po Helsinské zátoce - půldenní výlet lodí

Helsinky na kole - cyklotrasy po památkách, do přírody, do sauny při západu slunce, za architekturou po ostrovech, noční jízda za bílých nocí
Návštěva finské sauny
Návštěva helsinského pivovaru

Snídaně. Dopoledne návštěva námořní pevnosti Suomenlinna – plavba trajektem z Market Square, možnost procházky po hradbách. Oběd během programu. Odpoledne výlet do národního parku v Nuuksio – procházka parkem s místním průvodcem. Návrat do Helsinek a přenocování.
Suomenlinna je námořní obranná pevnost vybudovaná začátkem 18. století zapsána na seznamu UNESCO. Na ostrovech je spoustu míst k odpočinku, nabízí se odtud pěkný výhled na Helsinky.
Národní park Nuuksio je typickým příkladem původní jihofinské přírody - zajímavá lesnatá krajina s kopci a údolími vytvořenými ledovci během doby ledové.

Varianty programu:
Výlet po Helsinské zátoce - půldenní výlet lodí

Návštěva finské sauny
Návštěva helsinského pivovaru

Dopoledne volno k individuálnímu programu, nákupům, popř. možnost návštěvy městského muzea nebo muzea historie přírody. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.