Filipíny - putování po ostrově Luzon
(Manila - Angeles City - Mt. Pinatubo - Banaue - Sagada - Olongapo)

říjen - květen

Gastronomie Filipín

Manila – Angeles City – Mt. Pinatubo – Banaue / rýžové terasy – Sagada – Olongapo

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Manily.

Přílet do Manily, transfer do hotelu. Ubytování, volný program, relaxace po cestě. Večerní a noční život Manily. Nocleh v Manile.

Snídaně v hotelu, poté prohlídka města – centrální část se starými hradbami na levém břehu řeky Pasig, univerzita Santo Tomas, katedrála, pevnost Santiago, muzeum. Finanční a obchodní centrum Makati  - nejmodernější část města, čtvrť San Miguel na pravém břehu řeky s palácem Malacanian, sídlem prezidenta. Odpoledne přejezd do Angeles City. Příjezd do hotelu, ubytování, relaxace u bazénu. Večerní a noční život Angeles City.  Nocleh.

Časná snídaně, popř. formou balíčku a odjezd na výlet k sopce Mt. Pinatubo – přejezd do Sta. Juliana, pokračování jízdou tradičním vozem tzv. „jeepney“ sopečnatým terénem k úpatí sopky. Pěší túra ke kráteru. Piknikový oběd formou balíčku na cestu. Kolem poledne sestup zpět na úpatí a zpět do hotelu. Večer individuální program v zábavním centru Angeles City. Nocleh v Angeles City.

Mt. Pinatubo je sopka v pohoří Zambaleské hory na jihozápadě ostrova Luzon. Kaldera nacházející se na vrcholu po výbuchu v roce 1991 má 2,5 km v průměru a je částečně vyplněna jezerem. Ještě před výbuchem byla udávaná výška sopky 1780 m. Posledních 300 metrů se propadlo do vrcholové kaldery. V červnu 1991 došlo k druhé nejprudší sopečné erupci 20. století. Do této doby byl komplex lávových dómů takřka neznámý. Pyroklastické proudy, ženoucí se po svazích sopky rychlostí až 80 km/h, vyplenily zem až 17 km od sopky a zdevastovaly obce ležící až 60 km daleko. Současně s výbuchem napadal oblast tajfun Yuna, který se také podepsal, spolu se sopkou, pod takřka 500 lidských životů zmařených bezprostředně po výbuchu. Popel vyvrhnutý do vzduchu zatemnil oblohu na několik dní a malé aerosolové částice putovaly kolem planety ještě měsíc po výbuchu a snížily tak globální teplotu. Výbuch také poškodil americkou leteckou základnu Clark, která byla poté následně uzavřena.

Snídaně, v časných ranních hodinách odjezd do Banaue přes Nueva Ecija a Nueva Vizcaya.  Dále přes průsmyk Dalton Pass, který byl za japonské okupace důležitým strategickým bodem, do Banaue. Cesta se vine jako had po úbočí okolních kopců a nabízí tak nádherné výhledy na okolní vegetaci. Příjezd do hotelu na ubytování ve večerních hodinách, nocleh v Banaue.

Banaue a okolí - Nejoblíbenější město na severním Luzonu, ležící ve výšce 1200 m n.m. Rýžové terasy kolem Banaue bývají označovány za osmý div světa. Místní obyvatelé jim říkají "schody do nebe". Terasy jsou staré přes 2 000 let a vybudovali je lidé kmene Ifugao, kteří sem pravděpodobně přišli z oblasti jihovýchodní Číny. V roce 1995 je UNESCO zařadilo na seznam světového dědictví. Terasovitá rýžová políčka jsou i jinde na světě, tato jsou však nejrozsáhlejší a vynikají náročným a dokonalým provedením, s obzvláště důmyslným zavlažovacím systémem. V tomto regionu jsou dobré podmínky pro pěší turistiku. Při procházce je možno vidět hory, rýžové terasy, vesnice lidu kmene Ifugao a jejich domky, postavené ze dřeva a cogonu (trávy, která se používá na zastřešení).

Po snídani výlet místními tradičními „jeepney“ na prohlídku jedinečných rýžových teras starých přes 2000 let, které jsou považované za 8. div světa, k terasám Batad ve tvaru amfiteátru. Trek přes rýžoviště do údolí a zpět, následně oběd v místní restauraci. Návrat zpět do hotelu. Nocleh v Banaue.

Snídaně. Odjezd do hor, cestou zastávka na návštěvu muzea v Bontoc, kde jsou k vidění dobové fotografie a předměty denní potřeby původních obyvatel oblasti Cordiller. Pokračování do Sagady. Prohlídka -  kostel Panny Marie s pohřebištěm, procházka malebným údolím s bujnou zelení a vápencovými srázy, návštěva podzemních jeskyní, kam původní obyvatelstvo pohřbívalo své nebožtíky v zavěšených rakvích. Po prohlídce transfer do hotelu na ubytování, nocleh v oblasti.

Po snídani odjezd směrem na Olongapo v zálivu Subic, cestou zastávky. Příjezd do Olongapo, transfer do hotelu na ubytování. Nocleh v hotelu u pláže.

Možnosti změny programu:
Ze Sagada přejezd po pevnině do přístavu Batangas na trajekt na ostrov Mindoro, pobyt v letovisku Puerto Galera v přímořském resortu, počet nocí podle požadavku.

Snídaně v hotelu. Volno na koupání, relaxaci a vodní sporty. Nocleh Olongapo.

Snídaně, kolem poledne odjezd do Manily, transfer na mezinárodní letiště a odlet noční linkou.
Možnost prodloužení pobytu u moře dle vašich požadavků.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od října do května. Termín si můžete určit podle vlastního přání.