Ekvádor - země na rovníku
(Quito - Papallacta - Cotopaxi - Riobamba - Cuenca - Guayaquil)

Strava dle itineráře

Hotel ***+

SKUPINOVÝ zájezd / ANGLICKY hovořící průvodce

Garantovaná data odjezdů s mezinárodní skupinkou od 4 do 16 účastníků.

Quito – Papallacta – Cotopaxi – Riobamba – Cuenca – Guayaquil

LETECKY Praha - Quito / Guayaquil - Praha

3-4* hotely (za příplatek možnost zajištění ubytování ve 4-5* hotelech)

9x snídaně + 1x oběd

Další poznámky

Možnost rozšíření programu - fakultativně:

- ubytování PŘED a PO nabízeném programu v Quitu
- transfery v případě individuálního ubytování v Quitu
- 6denní program na Galapágách
- 5denní lodní výlet na Galapágy
- 5denní pobyt na ostrově Santa Cruz

Praha - Quito
Odlet z Prahy. Večerní přílet do Quita, přivítání zástupcem lokální CK a následný transfer do hotelu. Volný program, ubytování a nocleh.

Quito (snídaně)
Snídaně, půldenní prohlídka města – po stopách koloniální architektury: kostel La Compañía, náměstí Nezávislosti s vládním palácem, katedrála. Vrch Panecillo se sochou anděla “Virgen de Quito“ s výhledem na staré město. Návštěva „Mitad del Mundo“ - památníku postaveného na rovníku. Návštěva etnografického muzea dokumentujícího historii indiánských kultur v Ekvádoru. Odpoledne volno k individuálnímu programu. Nocleh Quito.

Quito (snídaně)
Snídaně a volný den. Nocleh Quito.

Fakultativně: Návštěva indiánského trhu v Otavalu

Quito - Cotopaxi (snídaně)
Po snídani odjezd do národního parku Cotopaxi, rozsáhlá rezervace o 33000 ha patří k nejatraktivnějším v zemi.  Vycházka k laguně Limpiopungo ležící ve výšce 4.000 m n. m., oblasti četných zajímavých druhů flóry i fauny, včetně stád polodivokých koní, s výhledem na sopku Cotopaxi (5897 m n. m.). Návštěva farmy s květinovými plantážemi. Nocleh Cotopaxi.

Cotopaxi – Riobamba (snídaně)
Po snídani možnost návštěvy originálního indiánského trhu. Pokračování do Quilotoa  k sopečnému jezeru s krásnými výhledy. Dále do Riobamba  hlavního města provincie Chimborazo, kde žije řada komunit původního obyvatelstva. Nocleh v oblasti pod vyhaslou sopkou Chimborazo, nejvyšší horou Ekvádoru (6310 m n. m.).

Riobamba - Cuenca (snídaně, oběd)
Po časné snídani transfer do železniční stanice v Alausí, jízda vlakem po železnici, mistrovském technickém díle, překonávajícím zatáčky a strmé svahy „Čertova nosu“, s obědem a možností pozorovat fascinující krajinu And. Následně přejezd autobusem do města Cuenca. Cestou zastávka v Ingapirca a prohlídka nejvýznamnějšího archeologického naleziště před-španělských kultur v Ekvádoru. Pokračování do Cuenca, ubytování, nocleh.

Cuenca (snídaně)
Snídaně, dopoledne prohlídka města, 3. největšího města v Ekvádoru, jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst jižní Ameriky – historické budovy podél řeky Tomebamba, zříceninu kostela „Všech svatých“, květinový trh, náměstí se starou a novou katedrálou, návštěva výrobny klobouků „panama“. Odpoledne volno na individuální program – možnost procházek starým městem. Nocleh Cuenca.

Cuenca - Guayaquil (snídaně)
Po snídani odjezd autobusem do města Guayaquil, největšího ekvádorského města, centra průmyslu a obchodu. Město leží na západním břehu řeky Guayas a nížiny směrem k pobřeží jsou využívány zemědělsky – jsou zde rozsáhlé banánové plantáže a mangrovy. Cestou návštěva kakaové plantáže, seznámení se s pěstováním a sklizní kakaových bobů. Po příjezdu do Guayaquil krátká projížďka městem. Nocleh Guayaquil.

Guayaquil – odlet  (snídaně)
Snídaně, transfer na letiště a individuální odlet do Quita, pokračování transkontinentální linkou do Evropy.

mezinárodní letenku Praha – Quito / Guayaquil - Praha vč. letištních tax (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3-4* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
anglicky mluvící průvodce
9x snídaně + 1x oběd formou balíčku při jízdě vlakem (7. den)