Dánsko s návštěvou Hamburku
(Rostock - Kodaň - Odense - Aarhus - Hamburk)

duben - květen, září - říjen

Autobusová

Možnost ochutnat dánskou a německou gastronomii

Praha – Rostock – Kodaň – Odense – Aarhus – Hamburk – Praha

autobusová

obědy a večeře podle přání

Odjezd v časných ranních hodinách z Prahy přes Německo a trajektem z Rostocku do Dánska (790 km), navečer příjezd na ubytování v oblasti Kodaně, večeře a nocleh v hotelu – oblast Kodaně.

Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka Kodaně: zámek Christianborg, sídlo parlamentu, budova burzy, kostel námořníků Holmens Kirke, náměstí Kongens Nytorv, královské divadlo, malebný starý přístav, královský palác Amalienborg, Frederikskirke, dóm Vor Frue Kirke a renesanční zámek Rosenborg. Navečer odjezd do hotelu v oblasti Odense, večeře a nocleh.

Snídaně v hotelu. Prohlídka města: rodiště pohádkáře H. Ch. Andersena, jeho muzeum, malebné domečky a dlážděné ulice, gotická katedrála sv. Knuta, radnice, a návštěva vesnického skanzenu. Možnost výletu k vodnímu zámku Egeskov s krásným parkem. Návrat do hotelu, večeře a nocleh – oblast Odense.

Snídaně v hotelu. Odjezd na Jutský poloostrov směrem do Aarhusu. Prohlídka města Aarhus – katedrála sv. Klimenta a radnice. Možnost návštěvy skanzenu Den Gamle By (soubor městských domů z 16. – 19. století z celého Dánska). Večeře a nocleh.

Snídaně v hotelu. Odjezd do nedaleké jezerní oblasti u města Silkeborg, návštěva letoviska Ry ležícího mezi jezery. Pokračování na západní pobřeží poloostrova, přes Billund (Legoland) do Ribe, středověkého města s dómem Vor Frue Kirke (jediný dánský pětilodní kostel) a starými domy v centru města. Odjezd směrem do Německa, podle časových možností krátká zastávka v městečku Møgeltønder, kde se nachází královské letní sídlo – zámeček Schackenborg. Odjezd do hotelu do oblasti severně od Hamburku, večeře a nocleh.

Snídaně v hotelu. Odjezd do Hamburku – panoramatická okružní jízda městem a přístavem, kolem poledne odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.