Brazílie - samba a vodopády
(Rio de Janeiro - Iguaçu - Salvador da Bahia)

Viz popis zájezdu

Hotel ***+

SKUPINOVÝ zájezd / ANGLICKY hovořící průvodce

Garantovaná data odjezdů s mezinárodní skupinkou od 2 do 16 účastníků.

Rio de Janeiro – Iguaçu – Salvador da Bahia

LETECKY Praha - Rio de Janeiro / Salvador de Bahia - Praha

3-4* hotely (za příplatek možnost zajištění ubytování ve 4-5* hotelech)

7x snídaně, 1x oběd

Další poznámky

Možnost rozšíření programu - fakultativně:

- ubytování PŘED a PO nabízeném programu v Rio de Janeiro / Salvadoru da Bahia
- transfery v případě individuálního ubytování v Rio de Janeiro / Salvadoru da Bahia
- další návazné programyv Brazílii:4 nebo 3denní pobyt v Manausu v Amazon Ecopark Lodge
- 4denní pobyt ve Florianopolis
- 3denní pobyt v Brazílii
- 5denní pobyt v Chapada da Diamantina
- 4denní pobyt v Recife
- možnost rozšíření programu o pobyt u moře:Buzios – Angrados Reis – Paraty - Salvador da Bahia - Praia do Forte

Praha - Rio de Janeiro
Odlet z Prahy. Večerní přílet do Rio de Janeiro, přivítání zástupcem naší CK a následný transfer do hotelu. Přenocování v Rio de Janeiru.

Rio de Janeiro (snídaně)
Po snídani se můžete těšit na jízdu rozsáhlým lesnatým městským parkem Tijuca na vrchol hory Corcovado (748m), jednu z dominant města se sochou Ježíše Krista. Budete mít nádherné výhledy na záliv Guanabara, jižní pláže a lagunu Rodrigo de Freitas. Následně jízda podél známých pláží k dolní stanici lanovky na Cukrovou homoli (390m) s úchvatnými výhledy na město i okolí. Pokračování podél zátoky Guanabara a parku Flamengo do centra města s kostelem Candelaria, katedrálou sv. Sebestiána, Lapa Arches, městským divadlem, národní knihovnou, Muzeem krásných umění, historickou cukrárnou Colombo a Sambodromem. Přenocování v Rio de Janeiru.

Rio de Janeiro (snídaně)
Snídaně a individuální volno nebo možnost fakultativního programu.Přenocování v Rio de Janeiru.

Fakultativně:
Celodenní výlet do města Petropolis vč. oběda.
Půldenní výlet po olympijském bulváru včetně "Muzea zítřka" a Rio Art Museum
Noční Rio - večerní představení brazilských tanců a Samby

Rio de Janeiro - Iguaçu (snídaně)
Snídaně, transfer na letiště a odlet k vodopádům Iguaçu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne návštěva národního parku na brazilské straně vodopádů – procházka parkem, výhledy na vodní kaskády, po stezkách do blízkosti „Ďáblova chřtánu“. Návrat do hotelu. Přenocování v Iguaçu.

Iguaçu (snídaně)
Snídaně, odjezd na půldenní výlet do národního parku na argentinské straně vodopádů – zastávka v návštěvnickém centru, procházka po „horním“ okruhu nad vodními kaskádami a následně po „dolním“ okruhu podél řeky. Poté jízda ekologickým vláčkem k nejpůsobivější vyhlídce na hlavní vodopád „Ďáblův chřtán“. Návrat do hotelu, odpoledne volno na individuální program. Přenocování v Iguaçu.

Iguaçu – Salvador da Bahia (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a odlet do Salvador da Bahia. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Přenocování v Salvador da Bahia.

Salvador da Bahia (snídaně, oběd)
Dnes se můžete těšit na půldenní prohlídku města. Procházka historickým centrem – čtvrtí Pelourinho, která je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Uvidíte první maják na americkém kontinentu nacházející se u pevnosti Saint Antony. Poté budete pokračovat přes Corredor da Vitória a Campo Grande. Návštěva barokní katedrály a kostela sv. Františka, procházka po náměstí. Během výletu oběd. Návrat do hotelu. Odpoledne volno na individuální program. Přenocování v Salvador da Bahia.

Fakultativně:
Večeře v typické restauraci a následně pestrý program plný afro-brazilské hudby a tance.

Salvador da Bahia - odlet (snídaně)
Po snídani odhlášení z hotelu, transfer na letiště a odlet domů.

mezinárodní letenku Praha – Rio de Janeiro / Salvador da Bahia – Praha (běžná ekonomická třída)
vnitrostátní lety Rio de Janeiro – Iguaçu / Iguaçu - Salvador da Bahia (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3-4* hotelech
7x snídaně, 1x oběd