To nejkrásnější z Bhútánu
(Paro - Thimpu - Paro)

Plná penze

Hotel ***

Individuální zájezd na míru s odletem každý den. PRIVÁTNÍ program již při minimálním počtu 2 osob.

Program je možné upravit dle Vašich požadavků.
ANGLICKY hovořící průvodce.

Paro – Thimphu - Paro

LETECKY Praha - Paro - Praha

3* hotely (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech)

plná penze

Odlet z Prahy.

Paro (2250 m.n.m.), večeře
Přílet na letiště Paro v Bhútánu. Na letišti Vás již bude očekávat náš zástupce, který Vás přivítá a sdělí Vám praktické informace k Vašemu zájezdu. Po milém přivítání bude následovat transfer do hotelu, kde se ubytujete. Po obědě navštívíte Národní muzeum Ta Dzong, jehož domy jsou pozoruhodnou ukázkou místních zvyklostí, artefaktů, maleb thangkha a dalších zajímavostí z historie Bhútánu. Dále navštívíte Patro Dzong (Rinpung Dzong) – politické a náboženské centrum města, které vzniklo v 17. století. Přenocování.

Paro – Thimphu (55km / 2h), plná penze
Brzy ráno Vás čeká trek ke klášteru Taktshang, který je také přezdíván jako „tygří hnízdo“ a nachází se na vrcholu srázu vzhlížejícím na údolí Paro. Celý trek bude trvat přibližně 5 hodin, pro méně zdatné můžeme zajistit jízdu na poníkovi. V polovině cesty se můžete občerstvit u místní cafeterie. Tento klášter je jedním z nejposvátnějších v zemi, alespoň jednou v životě ho navštíví každý buddhista.  Po treku Vás čeká prohlídka ruin Drukgyel Dzong ze 17. století, které jsou připomínkou vítězství nad Tibeťany. Nedaleko ruin navštívíte místní farmářský dům, kde můžete vidět dennodenní život místních obyvatel.  Odjezd na prohlídku jednoho z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang ze 7. století. Odpoledne odjezd do hlavního města Thimphu (2350 m.n.m.), který je zároveň domovem císařské rodiny, vlády a dalších zahraničních misionářů. Ubytování v hotelu a přenocování.

Thimphu, plná penze
Dnes budete objevovat krásy poklidného města Thimphu, které je jediným hlavním městem na světě, kde na silnicích neuvidíte semafory. Prohlídku zahájíte návštěvou středověké pevnosti Tashichho Dzong, jejíž místnosti jsou využívány jako vládní kanceláře a jedna jako královská místnost. Poté navštívíte muzeum, kde můžete vidět ukázky národního bohatství původních obyvatel, a nakonec tradiční továrnu na ruční výrobu papíru a národní knihovnu. Po obědě Vás průvodce vezme do obchodu, kde se prodávají různé druhy řemeslných výrobků místních obyvatel. Poté odjezd k národnímu památníku Chorten. Jedná se o stúpu postavenou na památku bhútánského třetího krále, který je přezdíván jako „otec moderního Bhútánu“. Malby a sochy uvnitř památníku nabízí hluboké zamyšlení o buddhistické filozofii. Návrat do hotelu a přenocování.

Thimphu – Dochu-la pass (25 km / 1h) – Paro (80km / 3h), plná penze
Ranní odjezd do Dochu-la pass (3080 m.n.m.), který zvěstuje okouzlující výhledy na Bhútán. Krátká zastávka na vyfocení, zatímco budete uchváceni fantastickými výhledy. Návrat do města Paro. Po cestě se zastavíte u nejstarší pevnosti Simtokha Dzong, která v současné době slouží jako škola a budova pro kulturní studie.

Paro (snídaně)
Po snídani transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

letenku Praha – Paro – Praha vč. všech tax (běžná rezervační třída)
všechny vládní poplatky a taxy
anglicky hovořícího průvodce
vstupy dle itineráře
program dle itineráře
veškeré transfery
asistenci po příletu / odletu na letišti v Paro
plná penze
vízum do Bhútánu
ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* hotelech

osobní výdaje (prádelna, internet, TV, suvenýry)
poplatky za fotoaparáty a kamery v památkách
spropitné průvodci a řidiči
příplatky v období svátků a slavností
fakultativní aktivity
cestovní pojištění - na požadavek rádi zajistíme
nápoje

Mezinárodní letenka Praha - Paro - Praha vč. všech tax.