Austrálie – Sydney a Cairns, perla Pacifiku a Velký bariérový útes
(Sydney – Modré hory - Canberra - oblast Cairns)

srpen - prosinec

Seznámení s australskou gastronomií

Sydney – Modré hory – Canberra – oblast Cairns

Odlet z Prahy mezinárodní linkou, např. se společností Emirates přes Dubaj.

Přílet do Sydney v pozdních večerních hodinách. Transfer do hotelu na ubytování, nocleh Sydney.

Snídaně. Prohlídka města Sydney, nejrozlehlejšího a nejlidnatějšího města Austrálie. Historická čtvrť Rocks s úzkými dlážděnými ulicemi, budova Opery v přístavu Port Jackson, Sydney Harbour Bridge, městské centrum, Darling Harbour. Později odpoledne návrat do hotelu, nocleh v Sydney.

Snídaně. Možnosti programu:
  • přechod přes Harbour Bridge,
  • výlet na pláž v Manly a koupání,
  • návštěva Sydneyského akvária
  • návštěva parku Featherdale s australskou faunou - k vidění klokani, wallabies, koaly, wobmati a ďábel tasmánský (cestou zastávka na prohlídku Olympijské vesnice)
  Nocleh v Sydney.

Po snídani výlet do Modrých hor. Zahájení u skalnatého útvaru Tři sestry a pěší výprava podél přírodních skalních útvarů s vyhlídkami na eukalyptové lesy a skalní stěny. Jízda lanovkou do údolí a pokračování po úpatí skalisek. Navečer odjezd na ubytování do Canberry. Nocleh Canberra.
Modré hory (Blue Mountains) leží asi 100 km od Sydney ve vnitrozemí. Je to rozsáhlá, převážně zalesněná oblast pískovcových skal s výskytem vzácných druhů eukalyptů. Jméno pochází z faktu, že v horkých letních dnech se odpařuje olej z listů eukalyptů a tím vzniká nad horami modrý opar. Podstatná část parku je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Snídaně. Dopoledne prohlídka Canberry, hlavního města Austrálie -  návštěva staré a nové budovy parlamentu, Australský válečný památník, hora Mount Ainslie. Odpoledne transfer na letiště v Sydney a odlet večerní linkou do Cairnsu. Po příletu transfer na ubytování. Nocleh v oblasti Cairnsu.
Cairns je jedním z nejseverněji položených velkých měst Austrálie. Je střediskem všech letních sportů a také ideálním výchozím bodem k Velkému bariérovému útesu. Zajímavé je i okolí města – nespoutaná příroda pralesa s majestátními horami a vodopády v okolních rezervacích.

Snídaně, volno na koupání, šnorchlování a další individuální aktivity. Nocleh v oblasti Cairnsu.

Snídaně, volno na individuální program nebo možnost společného celodenního výletu lodí v oblasti Velkého bariérového útesu. Nocleh v oblasti Cairnsu.
Great Barrier Reef je největší korálový útes světa s délkou více než 2000 km. Toto místo plné ohromných korálových útesů je opravdu jedinečné. Korálové útesy všech barev poskytují domov tisícům druhů ryb, samy jsou tvořeny až 350 druhy korálů.

Snídaně, volno na koupání. Po poledni transfer na letiště a odlet zpět do Sydney. Po příletu transfer do hotelu, nocleh v Sydney.

Snídaně, volno na individuální program – možnost návštěvy některého muzea, procházka, nákupy atd. Možnost společné prohlídky města s průvodcem. Odpoledne transfer na letiště a odlet noční linkou Emirates do Dubaje.

Přílet do Dubaje, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od srpna do prosince. Termín si můžete určit podle vlastního přání.