Za tajemstvími argentinského zemědělství
(Buenos Aires – San Antonio de Areco – Mar de Plata – San José de Balcarce – Tandil – Buenos Aires)

Viz popis zájezdu

Hotel **+

podle požadavku

Praha odlet
Odlet z Prahy.

Buenos Aires - přílet
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka jižní části města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo s národní památkou Pyramid de Mayo. Cesta dále vede vládní čtvrtí až k bulváru Avenida 9 de Julio a do barevné přímořské čtvrti La Boca. Projdete kolem fotbalového stadionu La Bombonera do historické čtvrti San Telmo. Prohlídka končí v moderní čtvrti Puerto Madero, odsud transfer do hotelu a oběd v místní restauraci. Po krátkém odpočinku následuje prohlídka severní části Buenos Aires. Cesta začíná v zámožné čtvrti Recoleta s prohlídkou místního hřbitova, kde leží pochovány významné postavy argentinské historie. Zde se také nachází Kostel Matky Boží z Pilar. Dále se přesunete z Recolety do čtvrti Palermo, známé přepychovými vilami, muzei a parky. Zde prohlídka končí a transfer do hotelu. Nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires - San Antonio de Areco - Buenos Aires
Po snídani schůzka s průvodcem a odjezd z města na argentinský venkov. Ve městě San Antonio de Areco, asi 110 km od Buenos Aires, navštívíte nejprve místní historické a umělecké památky včetně dílny se stříbrem, poté Vás pohostí statek Estancia El Rosario de Areco. Statek stále patří rodině, která ho založila a soustředí se především na chov koní na hru pólo. K obědu zde dostanete tradiční pokrm „criollo“. Odpoledne individuální volno na koupání v bazénu, či na prohlídku statku. Večer návrat do Vašeho hotelu v Buenos Aires a nocleh.

Buenos Aires – Mar de Plata
Po snídani v hotelu návštěva největšího dobytčího trhu v Argentině - Mercadero de Liniers. Každý den se tu prodá 8000-12000 kusů dobytka, což z Liniers dělá největší dobytčí trh na světě. Po pohlídce tržiště opustíte Buenos Aires, směrem do přímořského letoviska Mar de Plata. Oběd po cestě, po příjezdu ubytování v hotelu. Večer individuální volno na prohlídku města, večeře v restauraci servírující mořské plody. Nocleh v Mar de Plata.

Mar de Plata - San José de Balcarce - Tandil
Ráno se sejdete s místním agronomem, který Vás provede po tajemstvích místního zemědělství. Po snídani vyrazíte do Balcarce, kde navštívíte tzv. INTA (Národní institut zemědělského výzkumu). Dozvíte se zajímavosti nejen o proslulém argentinském chovu dobytka, ale také o pěstování dvou francouzských druhů pšenice: Baguette a Nidera. Následuje prohlídka místního statku a oběd v restauraci. Jízda pokračuje do oblasti Tandil s největšími výnosy pšenice v zemi. Pokud bude k dispozici dostatek času, je možná prohlídka továrny na skladování pšenice. Centrem oblasti je stejnojmenné město Tandil. Zde ubytování v hotelu a nocleh.

Tandil – Buenos Aires
Po snídani pokračuje prohlídka argentinské zemědělské výroby, tentokrát mléčného průmyslu. Návštěva mlékárny a kravských pastvin. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka průmyslu zemědělského strojírenství, poté návštěva veterinární školy Národní Univerzity provincie Buenos Aires. Večer transfer zpět do Buenos Aires s večeří po cestě. Ubytování a nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires
Snídaně a odjezd do oblasti Escobar na prohlídku mlékárny. Cestou zpět do Buenos Aires zastávka na oběd v restauraci. Po návratu do hotelu individuální volno. Večer zážitková večeře v restauraci Esquina Carlos Gardel s představením tance tango.

Buenos Aires - odlet
Po snídani transfer na letiště a odlet směr Praha.