Za tajemstvími argentinského zemědělství
(Buenos Aires – San Antonio de Areco – Mar de Plata – San José de Balcarce – Tandil – Buenos Aires)

Doporučený termín: 

Počet dní:

9 dní

Doprava:

Letecky - Praha / Vídeň

Strava:

Viz popis zájezdu

Ubytování:

Hotel **+

Typ zájezdu:

Poznávací

Trasa

Buenos Aires – San Antonio de Areco – Mar de Plata – San José de Balcarce – Tandil – Buenos Aires

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

podle požadavku

Program

1. den

Praha odlet
Odlet z Prahy.

2. den

Buenos Aires - přílet
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka jižní části města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo s národní památkou Pyramid de Mayo. Cesta dále vede vládní čtvrtí až k bulváru Avenida 9 de Julio a do barevné přímořské čtvrti La Boca. Projdete kolem fotbalového stadionu La Bombonera do historické čtvrti San Telmo. Prohlídka končí v moderní čtvrti Puerto Madero, odsud transfer do hotelu a oběd v místní restauraci. Po krátkém odpočinku následuje prohlídka severní části Buenos Aires. Cesta začíná v zámožné čtvrti Recoleta s prohlídkou místního hřbitova, kde leží pochovány významné postavy argentinské historie. Zde se také nachází Kostel Matky Boží z Pilar. Dále se přesunete z Recolety do čtvrti Palermo, známé přepychovými vilami, muzei a parky. Zde prohlídka končí a transfer do hotelu. Nocleh v Buenos Aires.

3. den

Buenos Aires - San Antonio de Areco - Buenos Aires
Po snídani schůzka s průvodcem a odjezd z města na argentinský venkov. Ve městě San Antonio de Areco, asi 110 km od Buenos Aires, navštívíte nejprve místní historické a umělecké památky včetně dílny se stříbrem, poté Vás pohostí statek Estancia El Rosario de Areco. Statek stále patří rodině, která ho založila a soustředí se především na chov koní na hru pólo. K obědu zde dostanete tradiční pokrm „criollo“. Odpoledne individuální volno na koupání v bazénu, či na prohlídku statku. Večer návrat do Vašeho hotelu v Buenos Aires a nocleh.

4. den

Buenos Aires – Mar de Plata
Po snídani v hotelu návštěva největšího dobytčího trhu v Argentině - Mercadero de Liniers. Každý den se tu prodá 8000-12000 kusů dobytka, což z Liniers dělá největší dobytčí trh na světě. Po pohlídce tržiště opustíte Buenos Aires, směrem do přímořského letoviska Mar de Plata. Oběd po cestě, po příjezdu ubytování v hotelu. Večer individuální volno na prohlídku města, večeře v restauraci servírující mořské plody. Nocleh v Mar de Plata.

5. den

Mar de Plata - San José de Balcarce - Tandil
Ráno se sejdete s místním agronomem, který Vás provede po tajemstvích místního zemědělství. Po snídani vyrazíte do Balcarce, kde navštívíte tzv. INTA (Národní institut zemědělského výzkumu). Dozvíte se zajímavosti nejen o proslulém argentinském chovu dobytka, ale také o pěstování dvou francouzských druhů pšenice: Baguette a Nidera. Následuje prohlídka místního statku a oběd v restauraci. Jízda pokračuje do oblasti Tandil s největšími výnosy pšenice v zemi. Pokud bude k dispozici dostatek času, je možná prohlídka továrny na skladování pšenice. Centrem oblasti je stejnojmenné město Tandil. Zde ubytování v hotelu a nocleh.

6. den

Tandil – Buenos Aires
Po snídani pokračuje prohlídka argentinské zemědělské výroby, tentokrát mléčného průmyslu. Návštěva mlékárny a kravských pastvin. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka průmyslu zemědělského strojírenství, poté návštěva veterinární školy Národní Univerzity provincie Buenos Aires. Večer transfer zpět do Buenos Aires s večeří po cestě. Ubytování a nocleh v Buenos Aires.

7. den

Buenos Aires
Snídaně a odjezd do oblasti Escobar na prohlídku mlékárny. Cestou zpět do Buenos Aires zastávka na oběd v restauraci. Po návratu do hotelu individuální volno. Večer zážitková večeře v restauraci Esquina Carlos Gardel s představením tance tango.

8. den

Buenos Aires - odlet
Po snídani transfer na letiště a odlet směr Praha.

9. den

Praha 
Přílet do Prahy.
 


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!

PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.