Za ochutnávkou argentinského vína
(Buenos Aires – Mendoza – Rio Cuarto – Rosario – Buenos Aires)

Viz popis zájezdu

Hotel **+

Buenos Aires – Mendoza – Rio Cuarto – Rosario – Buenos Aires

snídaně / ​obědy a večeře dle požadavku

Praha - odlet
Odlet z Prahy.

Buenos Aires - přílet
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka jižní části města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo s národní památkou Pyramid de Mayo. Cesta dále vede vládní čtvrtí až k bulváru Avenida 9 de Julio a do barevné přímořské čtvrti La Boca. Projdete kolem fotbalového stadionu La Bombonera do historické čtvrti San Telmo. Prohlídka končí v moderní čtvrti Puerto Madero, odsud transfer do hotelu a oběd v místní restauraci. Po krátkém odpočinku následuje prohlídka severní části Buenos Aires. Cesta začíná v zámožné čtvrti Recoleta s prohlídkou místního hřbitova, kde leží pochovány významné postavy argentinské historie. Zde se také nachází Kostel Matky Boží z Pilar. Dále se přesunete z Recolety do čtvrti Palermo, známé přepychovými vilami, muzei a parky. Zde prohlídka končí a transfer do hotelu. Nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires - San Antonio de Areco - Buenos Aires
Po snídani schůzka s průvodcem a odjezd z města na argentinský venkov. Ve městě San Antonio de Areco, asi 110 km od Buenos Aires, navštívíte nejprve místní historické a umělecké památky včetně dílny se stříbrem, poté Vás pohostí statek Estancia El Rosario de Areco. Statek stále patří rodině, která ho založila a soustředí se především na chov koní na hru pólo. K obědu zde dostanete tradiční pokrm „criollo“. Odpoledne individuální volno na koupání v bazénu, či na prohlídku statku. Večer návrat do vašeho hotelu v Buenos Aires, poté zážitková večeře v restauraci Esquina Carlos Gardel s představením tance tango. Nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires – Mendoza
Po snídani v hotelu transfer na letiště na místní přelet do Mendozy, města u pohoří And. Z letiště transfer do hotelu a ubytování. Večeře v místní restauraci Ocho Cepas. Nocleh v Mendoze.

Mendoza
Ráno po snídani následuje prohlídka města Mendoza. Prohlídka začíná na Náměstí nezávislosti, dále zříceniny San Francisca - původní španělské osady poničené zemětřesením, občanské centrum a exotický park San Martin s místní faunou i florou. Poslední zastávkou bude „vrchol slávy“ Cerro de la Gloria s vyhlídkou do širokého okolí. Poté návrat do hotelu. Po krátkém odpočinku následuje cesta do vinařské oblasti Valle de Uco. Návštěva vinařství Adeluna s ochutnávkou a obědem. Návrat do Mendozy a nocleh v hotelu.

Mendoza
Po snídani pokračuje prohlídka argentinské zemědělské výroby v okolí města Mendoza, tentokrát ovocných plantáží a skladování plodů. Oběd a ochutnávka vín ve vinařství Salentein. Poté návrat do Mendozy a nocleh.

Mendoza
Snídaně v hotelu, poté odjezd do oblasti Maipu. Zde se zrodilo argentinské vinařství. Návštěva prvního vinařství v Argentině, které si do dnešního dne udrželo tradiční podobu - Trepiche. Zde oběd a ochutnávka vín. Součástí degustace je také prohlídka historické části vinařství a prohlídka olivových plantáží s ochutnávkou olivového oleje. Poté návrat do Mendozy a nocleh.

Mendoza – Rio Cuarto
Snídaně v hotelu a transfer autobusem do San Luis. Zde prohlídka chovné farmy. Oběd v místní restauraci a odjezd do Rio Cuarto. Ubytování v hotelu a nocleh.

Rio Cuarto – Rosario
Snídaně a odjezd na prohlídku továrny na lisování oliv v okolí města. Po obědě v restauraci transfer do velkoměsta Rosario. Ubytování v hotelu a nocleh.

Rosario
Po snídani v hotelu návštěva továrny na výrobu zemědělských strojů John Deere a prohlídka velkého přístavu města Rosario. Oběd v místní restauraci a individuální volno. Nocleh v hotelu v Rosario.

Rosario – Buenos Aires
Snídaně v hotelu a odjezd směrem Buenos Aires. Cestou návštěva mlékárny v oblasti Escobar a zastávka na oběd v restauraci. Příjezd do Buenos Aires, ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh Buenos Aires.

Buenos Aires - odlet
Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.