Za ochutnávkou argentinského vína
(Buenos Aires – Mendoza – Rio Cuarto – Rosario – Buenos Aires)

Doporučený termín: 

Počet dní:

13 dní

Doprava:

Letecky - Praha / Vídeň

Strava:

Viz popis zájezdu

Ubytování:

Hotel **+

Typ zájezdu:

Poznávací

Trasa

Buenos Aires – Mendoza – Rio Cuarto – Rosario – Buenos Aires

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

snídaně / ​obědy a večeře dle požadavku

Program

1. den

Praha - odlet
Odlet z Prahy.

2. den

Buenos Aires - přílet 
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka jižní části města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo s národní památkou Pyramid de Mayo. Cesta dále vede vládní čtvrtí až k bulváru Avenida 9 de Julio a do barevné přímořské čtvrti La Boca. Projdete kolem fotbalového stadionu La Bombonera do historické čtvrti San Telmo. Prohlídka končí v moderní čtvrti Puerto Madero, odsud transfer do hotelu a oběd v místní restauraci. Po krátkém odpočinku následuje prohlídka severní části Buenos Aires. Cesta začíná v zámožné čtvrti Recoleta s prohlídkou místního hřbitova, kde leží pochovány významné postavy argentinské historie. Zde se také nachází Kostel Matky Boží z Pilar. Dále se přesunete z Recolety do čtvrti Palermo, známé přepychovými vilami, muzei a parky. Zde prohlídka končí a transfer do hotelu. Nocleh v Buenos Aires.

3. den

Buenos Aires - San Antonio de Areco - Buenos Aires
Po snídani schůzka s průvodcem a odjezd z města na argentinský venkov. Ve městě San Antonio de Areco, asi 110 km od Buenos Aires, navštívíte nejprve místní historické a umělecké památky včetně dílny se stříbrem, poté Vás pohostí statek Estancia El Rosario de Areco. Statek stále patří rodině, která ho založila a soustředí se především na chov koní na hru pólo. K obědu zde dostanete tradiční pokrm „criollo“. Odpoledne individuální volno na koupání v bazénu, či na prohlídku statku. Večer návrat do vašeho hotelu v Buenos Aires, poté zážitková večeře v restauraci Esquina Carlos Gardel s představením tance tango. Nocleh v Buenos Aires.

4. den

Buenos Aires – Mendoza
Po snídani v hotelu transfer na letiště na místní přelet do Mendozy, města u pohoří And. Z letiště transfer do hotelu a ubytování. Večeře v místní restauraci Ocho Cepas. Nocleh v Mendoze.

5. den

Mendoza 
Ráno po snídani následuje prohlídka města Mendoza. Prohlídka začíná na Náměstí nezávislosti, dále zříceniny San Francisca - původní španělské osady poničené zemětřesením, občanské centrum a exotický park San Martin s místní faunou i florou. Poslední zastávkou bude „vrchol slávy“ Cerro de la Gloria s vyhlídkou do širokého okolí. Poté návrat do hotelu. Po krátkém odpočinku následuje cesta do vinařské oblasti Valle de Uco. Návštěva vinařství Adeluna s ochutnávkou a obědem. Návrat do Mendozy a nocleh v hotelu.

6. den

Mendoza 
Po snídani pokračuje prohlídka argentinské zemědělské výroby v okolí města Mendoza, tentokrát ovocných plantáží a skladování plodů. Oběd a ochutnávka vín ve vinařství Salentein. Poté návrat do Mendozy a nocleh.

7. den

Mendoza 
Snídaně v hotelu, poté odjezd do oblasti Maipu. Zde se zrodilo argentinské vinařství. Návštěva prvního vinařství v Argentině, které si do dnešního dne udrželo tradiční podobu - Trepiche. Zde oběd a ochutnávka vín. Součástí degustace je také prohlídka historické části vinařství a prohlídka olivových plantáží s ochutnávkou olivového oleje. Poté návrat do Mendozy a nocleh.

8. den

Mendoza – Rio Cuarto
Snídaně v hotelu a transfer autobusem do San Luis. Zde prohlídka chovné farmy. Oběd v místní restauraci a odjezd do Rio Cuarto. Ubytování v hotelu a nocleh.

9. den

Rio Cuarto – Rosario 
Snídaně a odjezd na prohlídku továrny na lisování oliv v okolí města. Po obědě v restauraci transfer do velkoměsta Rosario. Ubytování v hotelu a nocleh.

10. den

Rosario
Po snídani v hotelu návštěva továrny na výrobu zemědělských strojů John Deere a prohlídka velkého přístavu města Rosario. Oběd v místní restauraci a individuální volno. Nocleh v hotelu v Rosario.

11. den

Rosario – Buenos Aires
Snídaně v hotelu a odjezd směrem Buenos Aires. Cestou návštěva mlékárny v oblasti Escobar a zastávka na oběd v restauraci. Příjezd do Buenos Aires, ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh Buenos Aires.

12. den

Buenos Aires - odlet  
Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

Praha 
Přílet do Prahy.
 


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!

PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.