To nejkrásnější z Argentiny
(Buenos Aires – Puerto Madryn – Ushuaia – Calafate – Salta – Cafayate – Puerto Iguazú)

Viz popis zájezdu

Hotel ***+

SKUPINOVÝ zájezd - mezinárodní skupinka.

ANGLICKY hovořící průvodci

LETECKY Praha - Buenos Aires - Praha

Hotel Kenton Buenos Aires (4*) - 3 noci, pokoj Classic
Hotel Bahia Nueva (3*) - 2 noci, pokoj Standard
Hotel Altos de Ushuaia (3*) - 2 noci, pokoj Standard
Hotel Rochester (3*) - 2 noci, pokoj Hills View
Hotel Del Virrey/Del Vino (3*) - 2 noci, pokoj Superior
Hotel Los Sauces (3*) - 1 noc, pokoj Standard
Hotel Jardin de Iguazú (3*) - 2 noci, pokoj Standard

snídaně, 1x večeře

Odlet z Prahy.

Buenos Aires
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo. Cesta dále vede čtvrtí La Boca a končí v Palermo a Recoleta. Večer bude připravena večeře při hudbě hypnotizujícího rytmu tance tango.

Buenos Aires / Puerto Madryn (místní přelet)
Po snídaní transfer na letiště a odlet do města Trelew. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Večer individuální volno na vlastní aktivity.

Puerto Madryn
Po snídani odjezd na výlet na poloostrov Valdés, přírodní památku UNESCO. Návštěva Puerto Pirámides, odkud lze v období od července do listopadu pozorovat velryby. Poté se vypravíte na tradiční statek Estancia San Lorenzo, kde ochutnáte místní grilované jehněčí maso. Odsud lze navštívit 7km vzdálenou rezervaci tučňáků magellanských. O kousek dál leží rezervace Punta Norte, kde lze od prosince pozorovat lachtany a s trochou štěstí také kosatky. Cestou do města Puerto Madryn se zastavíte v turistickém centru na šíji Carlos Ameghino. Do Puerto Madryn dorazíte později odpoledne.
Poznámka: Návštěva Caleta de Valdes se uskuteční dle časových možností.

Puerto Madryn / Ushuaia (místní přelet)
Ráno individuální volno, poté transfer na letiště a odlet do Ushuaia. Po ubytování Vás čeká plavba lodí přes kanál Beagle. Uvidíte ostrovy Lobos, maják Les Eclaireurs a zátoku Ushuaia. Návrat do hotelu.

Ushuaia
Po snídani Vás čeká výprava do národního parku Tierra del Fuego. Cílem jsou zátoky Ensenada a Lapataia, konečný bod celostátní dálnice číslo 3 a jezero Acigami, které je zajímavé především měnící se barvou vody, v závislosti na počasí. Odpoledne poznáte osadu Estancia Harberton, odkud můžete přeplout na ostrov Martillo a procházet se mezi tučňáky (dle sezony).

Ushuaia / El Calafate (místní přelet)
Transfer na letiště a odlet do El Calafate. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne individuální volno na vlastní prohlídku.

El Calafate
Po snídani vyrazíte do národního parku Los Glaciares, přírodní památky UNESCO, kde si můžete z blízka prohlédnout ledovec Perito Moreno. Cesta vede po upravovaných pěšinách a nabízí pohled na ledovcovou masu z unikátní perspektivy. Fakultativně možnost plavby lodí a obdivování vrcholu hor z jiného pohledu. Následuje individuální volno a odpoledne návrat do hotelu.

El Calafate / Buenos Aires (místní přelet)
Individuální volno až do transferu na letiště. Doporučujeme fakultativně plavbu lodí po jezeře Argentino s vyhlídkou na okolní ledovce a hory. Odlet do Buenos Aires. Transfer do hotelu a ubytování.

Buenos Aires / Salta (místní přelet)
Snídaně v hotelu a transfer na letiště k Vašemu přeletu do města Salta. Transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka města a muzea „High Mountain Archeology“ (MAAM) – zavřené každé pondělí.  Trh San Miguel je zavřený každou neděli. Nadmořská výška 1.200 m.n.m.

Salta
Dnes navštívíte provincii Jujuy, kde Vás ohromí krása přírody Humahuaca Gorge – přírodní památky UNESCO. Délka trasy - 520 km / 12h. Nadmořská výška 3.000 m.n.m.

Salta / Cafayate
Dnešní výlet Vás zavede do údolí  Calchaquíes. Navštívíte Cachi, Route 40 a De Las Flechas Gorge. Nakonec příjezd do Cafayate, kde navštívíte muzeum vína – zavřené každé pondělí. Ubytování a přenocování. Délka trasy - 329 km / 12h. Nadmořská výška 3.457 m.n.m.

Cafayate / Salta / Puerto Iguazú (místní přelet)
Ranní odjezd zpět do města Salta, návštěva úchvatných skalních formací Cafayate Gorge. Poté transfer na letiště k Vašemu přeletu do  Puerto Iguazú. Transfer do hotelu a ubytování. Délka trasy - 198 km / 5h. Nadmořská výška 1.660 m.n.m.

Puerto Iguazú
Ranní odjezd do Národního parku Iguazú, kde navštívíte vodopády z argentinské strany. V parku projdete tři různé trasy – Garganta del Diablo, The Upper a The Lower. Fakultativně možnost plavby lodí a dále dojdete přes džungli přímo k vodopádům (dle aktuální bezpečnostní situace). Odpoledne návrat do hotelu.

Puerto Iguazú / Buenos Aires (místní přelet)
Dnešní dopoledne navštívíte vodopády, ale tentokrát z brazilské strany. Poté transfer na letiště k Vašemu odletu do Buenos Aires. Po příletu, transfer do hotelu a přenocování.

Buenos Aires
Dopoledne poslední volno na nákupy. Odpoledne transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje) – 14 nocí
místní přelety (běžná ekonomická třída)
14x snídaně, 1x večeře
uvedené transfery
program dle itineráře
vstupy do památek a NP dle programu
anglicky hovořící průvodce
zpáteční transkontinentální letenku Praha – Buenos Aires a letištní taxy (běžná ekonomická třída)

neuvedenou stravu
veškeré nápoje
ubytování ve 4* hotelech za příplatek
spropitné a výdaje osobní povahy
ubytování před a po programu v Buenos Aires
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme
eco taxu v Puerto Iguazú

Mezinárodní letenka Praha - Buenos Aires - Praha vč. všech tax
Cena na osobu za místní přelety
Přelety Buenos Aires - Puerto Madryn,  Puerto Madryn - Ushuaia, Ushuaia - El Calafete, El Calafete - Buenos Aires, Buenos Aires - Salta, Salta - Puerto Iguazú, Puerto Iguazú - Buenos Aires včetně všech tax.