Argentina a Brazílie – do metropolí i za přírodními krásami
(Buenos Aires - vodopády Iguaçu - Manaus - Amazon Village - Rio de Janeiro)

Doporučený termín: 

březen – duben, listopad - prosinec

Počet dní:

13 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Gastronomie Argentiny a Brazílie

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Buenos Aires - vodopády Iguaçu - Manaus - Amazon Village - Rio de Janeiro

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání, přírodní bungalovy v Amazonii

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Ve večerních hodinách odlet z Prahy přes Londýn do Buenos Aires.

2. den

Dopoledne m. č. přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu v širším centrum města. Ubytování, krátký odpočinek. Odpoledne okružní jízda městem - historická („jižní“) část Buenos Aires, (náměstí Plaza de Mayo (Květnové náměstí) tvořící centrum města, vládní palác „Casa Rosada“, metropolitní katedrála s hrobkou generála José de San Martína, národního hrdiny – osvoboditele, třída „Avenida de Mayo“, budova kongresu), průjezd bývalou rezidenční čtvrtí Montserrat, San Nicolás s bohatým nočním životem, do bohémské San Telmo s pestrobarevnými fasádami domů a řadou míst s ukázkami tanga. Nocleh.
Město je z jedné strany obklopeno řekou Río de la Plata, která zde vytváří největší říční ústí na světě, a z druhé strany pampou. Buenos Aires nevypadá jako typické latinskoamerické město. Je tu hodně zeleně a parků, síť širokých tříd připomíná francouzskou metropoli.

3. den

Snídaně v hotelu, dopoledne možnost návštěvy dobytčího trhu. Odpoledne prohlídka „severní“ část Buenos Aires – moderní a rezidenční čtvrti Palermo s množstvím zahrad a lesíků, La Recoleta s množstvím kulturních památek a se hřbitovem s hrobkou Evy Duarte-Perón, budova divadla Colón, Třída 9. července, sloup Obelisco. Nocleh.
Večer fakultativně:
- večeře a program Tango Show
- tradiční "parillada" = servírování masa pečeného na ohništi dle způsobu Gauchos (argentinských kovbojů)

4. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet k vodopádům Iguaçu. Po příletu návštěva národního parku na argentinské straně vč. programu Aventura Nautica (krátká plavba po řece až pod vodopády). Poté transfer do hotelu na brazilské straně vodopádů, ubytování, nocleh.
Vodopády Iguaçu jsou největším systémem vodopádů na Zemi. Leží na řece Iguaçu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Jsou chráněnou památkou UNESCO, stejně tak jako přilehlé národní parky na argentinské i brazilské straně vodopádů tvořené z velké části pralesem.

5. den

Snídaně, dopoledne návštěva národního parku na brazilské straně vodopádů. Odpoledne výlet k přehradě Itaipú, popř. možnost návštěvy „ptačího parku“ nebo krátký vstup do paraguayského Ciudad del Este. Nocleh.

6. den

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Manausu (popř. s mezipřistáním v Brasilii). Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne prohlídka města - rezidenční čtvrť Ponta Negra, centrum města s městskou tržnicí (Merado Municipal) s nabídkou místních výrobků, vládní palác, indiánské muzeum, návštěva budovy Opery (Teatro Amazonas), stavby z přelomu 19. a 20. století. Nocleh.
Manaus – „pralesní metropole“, leží na řece Rio Negro nedaleko soutoku s Rio Solimões, na začátku 20. století patřil k nejbohatším městům světa (díky kaučuku).

7. den

Snídaně, transfer do přístavu, plavba člunem k soutoku Rio Negro a Rio Solimões, impozantnímu spojení černých a pískově žlutých vod tekoucích dále jako řeka Amazonka. Následně pokračování plavby do Amazon Village, bungalovů na břehu jezera Puraquequara. Ubytování (dvoulůžkové pokoje, bez klimatizace a teplé vody), bufetový oběd.  Odpoledne volno na individuální program  - odpočinek, koupání v řece. Večerní naslouchání zvěře, večeře, nocleh.

8. den

Snídaně, dopoledne plavba loďkou a následně procházka po stezkách v džungli za doprovodu místního průvodce, pozorování vegetace, orchidejí a motýlů. Oběd v hotelu. Odpoledne plavba loďkou po řece a jejích zálivech a zaplavených lesích. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, transfer člunem zpět do Manausu, z přístaviště transfer autobusem na letiště a odlet do Rio de Janeiro. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Copacabana, ubytování, nocleh.
Rio de Janeiro - 2. největší brazilské město, město karnevalů, přístav obklopený svěží přírodou, vysokými horami a nádherným mořem. Světoznámé pláže Copacabana a Ipanema patří mezi nejvyhledávanější místa jižní polokoule.

10. den

Snídaně v hotelu, dopoledne prohlídka města – Sambodrom (místo konání karnevalového průvodu), nová metropolitní katedrála sv. Šebestiána, náměstí Cinelandia, budova městského divadla, národní knihovna, umělecké muzeum. Jízda lanovkou na Cukrovou homoli, jednu z dominant města s úchvatnými výhledy. Odpoledne volno na koupání, nocleh v hotelu.
Fakultativně:
- večeře v „churrascaría“ (BBQ) – různé druhy pečených mas servírovaných na mečích nebo jehlách
- typická večeře (pečená masa) a následně návštěva večerního výpravného představení s ukázkami samby a dalších tanců

11. den

Snídaně. Dopoledne další část prohlídky Rio de Janeiro - jízda rozsáhlým lesnatým městským parkem Tijuca na vrchol Corcovado se sochou Krista Spasitele. Odpoledne volno na koupání, nocleh v hotelu.

12. den

Snídaně, dopoledne výlet džípem do favely (chudinské čtvrti) Dona Marta v oblasti Botofago. Odpoledne volno na individuální program. Večer transfer na letiště, odlet noční linkou do Londýna.

13. den

Přílet do Londýna, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do dubna a od listopadu do prosince. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.