Argentina a Brazílie – do metropolí i za přírodními krásami
(Buenos Aires - vodopády Iguaçu - Manaus - Amazon Village - Rio de Janeiro)

březen – duben, listopad - prosinec

Gastronomie Argentiny a Brazílie

Buenos Aires - vodopády Iguaçu - Manaus - Amazon Village - Rio de Janeiro

hotely 2* - 5* podle přání, přírodní bungalovy v Amazonii

Ve večerních hodinách odlet z Prahy přes Londýn do Buenos Aires.

Dopoledne m. č. přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu v širším centrum města. Ubytování, krátký odpočinek. Odpoledne okružní jízda městem - historická („jižní“) část Buenos Aires, (náměstí Plaza de Mayo (Květnové náměstí) tvořící centrum města, vládní palác „Casa Rosada“, metropolitní katedrála s hrobkou generála José de San Martína, národního hrdiny – osvoboditele, třída „Avenida de Mayo“, budova kongresu), průjezd bývalou rezidenční čtvrtí Montserrat, San Nicolás s bohatým nočním životem, do bohémské San Telmo s pestrobarevnými fasádami domů a řadou míst s ukázkami tanga. Nocleh.
Město je z jedné strany obklopeno řekou Río de la Plata, která zde vytváří největší říční ústí na světě, a z druhé strany pampou. Buenos Aires nevypadá jako typické latinskoamerické město. Je tu hodně zeleně a parků, síť širokých tříd připomíná francouzskou metropoli.

Snídaně v hotelu, dopoledne možnost návštěvy dobytčího trhu. Odpoledne prohlídka „severní“ část Buenos Aires – moderní a rezidenční čtvrti Palermo s množstvím zahrad a lesíků, La Recoleta s množstvím kulturních památek a se hřbitovem s hrobkou Evy Duarte-Perón, budova divadla Colón, Třída 9. července, sloup Obelisco. Nocleh.
Večer fakultativně:
- večeře a program Tango Show
- tradiční "parillada" = servírování masa pečeného na ohništi dle způsobu Gauchos (argentinských kovbojů)

Snídaně, transfer na letiště a odlet k vodopádům Iguaçu. Po příletu návštěva národního parku na argentinské straně vč. programu Aventura Nautica (krátká plavba po řece až pod vodopády). Poté transfer do hotelu na brazilské straně vodopádů, ubytování, nocleh.
Vodopády Iguaçu jsou největším systémem vodopádů na Zemi. Leží na řece Iguaçu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Jsou chráněnou památkou UNESCO, stejně tak jako přilehlé národní parky na argentinské i brazilské straně vodopádů tvořené z velké části pralesem.

Snídaně, dopoledne návštěva národního parku na brazilské straně vodopádů. Odpoledne výlet k přehradě Itaipú, popř. možnost návštěvy „ptačího parku“ nebo krátký vstup do paraguayského Ciudad del Este. Nocleh.

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Manausu (popř. s mezipřistáním v Brasilii). Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne prohlídka města - rezidenční čtvrť Ponta Negra, centrum města s městskou tržnicí (Merado Municipal) s nabídkou místních výrobků, vládní palác, indiánské muzeum, návštěva budovy Opery (Teatro Amazonas), stavby z přelomu 19. a 20. století. Nocleh.
Manaus – „pralesní metropole“, leží na řece Rio Negro nedaleko soutoku s Rio Solimões, na začátku 20. století patřil k nejbohatším městům světa (díky kaučuku).

Snídaně, transfer do přístavu, plavba člunem k soutoku Rio Negro a Rio Solimões, impozantnímu spojení černých a pískově žlutých vod tekoucích dále jako řeka Amazonka. Následně pokračování plavby do Amazon Village, bungalovů na břehu jezera Puraquequara. Ubytování (dvoulůžkové pokoje, bez klimatizace a teplé vody), bufetový oběd.  Odpoledne volno na individuální program  - odpočinek, koupání v řece. Večerní naslouchání zvěře, večeře, nocleh.

Snídaně, dopoledne plavba loďkou a následně procházka po stezkách v džungli za doprovodu místního průvodce, pozorování vegetace, orchidejí a motýlů. Oběd v hotelu. Odpoledne plavba loďkou po řece a jejích zálivech a zaplavených lesích. Večeře a nocleh.

Snídaně, transfer člunem zpět do Manausu, z přístaviště transfer autobusem na letiště a odlet do Rio de Janeiro. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Copacabana, ubytování, nocleh.
Rio de Janeiro - 2. největší brazilské město, město karnevalů, přístav obklopený svěží přírodou, vysokými horami a nádherným mořem. Světoznámé pláže Copacabana a Ipanema patří mezi nejvyhledávanější místa jižní polokoule.

Snídaně v hotelu, dopoledne prohlídka města – Sambodrom (místo konání karnevalového průvodu), nová metropolitní katedrála sv. Šebestiána, náměstí Cinelandia, budova městského divadla, národní knihovna, umělecké muzeum. Jízda lanovkou na Cukrovou homoli, jednu z dominant města s úchvatnými výhledy. Odpoledne volno na koupání, nocleh v hotelu.
Fakultativně:
- večeře v „churrascaría“ (BBQ) – různé druhy pečených mas servírovaných na mečích nebo jehlách
- typická večeře (pečená masa) a následně návštěva večerního výpravného představení s ukázkami samby a dalších tanců

Snídaně. Dopoledne další část prohlídky Rio de Janeiro - jízda rozsáhlým lesnatým městským parkem Tijuca na vrchol Corcovado se sochou Krista Spasitele. Odpoledne volno na koupání, nocleh v hotelu.

Snídaně, dopoledne výlet džípem do favely (chudinské čtvrti) Dona Marta v oblasti Botofago. Odpoledne volno na individuální program. Večer transfer na letiště, odlet noční linkou do Londýna.

Přílet do Londýna, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do dubna a od listopadu do prosince. Termín si můžete určit podle vlastního přání.