Argentina – přírodní krásy Ohňové země
(Buenos Aires – Puerto Madryn – Ushuaia – El Calafete – Buenos Aires)

Viz popis zájezdu

Hotel ***

SKUPINOVÝ zájezd - mezinárodní skupinka.

ANGLICKY hovořící průvodci.

Buenos Aires – Puerto Madryn – Ushuaia – El Calafete – Buenos Aires

LETECKY Praha - Buenos Aires - Praha

hotely 3*

10x snídaně / 1x večeře (možnost dokoupit plnou penzi)

Praha – odlet
Odlet z Prahy.

Buenos Aires – přílet (večeře)
Přílet do Buenos Aires, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, poté transfer do hotelu. Odpoledne Vás čeká panoramatická prohlídka jižní části města. Začnete na jevišti všech důležitých událostí v dějinách země od roku 1810 - na náměstí Plaza de Mayo s národní památkou Pyramid de Mayo. Cesta dále vede vládní čtvrtí až k bulváru Avenida 9 de Julio a do barevné přímořské čtvrti La Boca. Projdete kolem fotbalového stadionu La Bombonera do historické čtvrti San Telmo. Následuje prohlídka severní části Buenos Aires. Cesta začíná v zámožné čtvrti Recoleta s prohlídkou místního hřbitova, kde leží pochovány významné postavy argentinské historie. Zde se také nachází Kostel Matky Boží z Pilar. Dále se přesunete z Recolety do čtvrti Palermo, známé přepychovými vilami, muzei a parky. Zde prohlídka končí- návrat do vašeho hotelu, poté zážitková večeře v restauraci Esquina Carlos Gardel s představením tance tango. Nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires (snídaně)
Snídaně a volný den v Buenos Aires. Individuální volno na objevování města. Nocleh v Buenos Aires.

Buenos Aires – Puerto Madryn (snídaně)
Snídaně a transfer na letiště k místnímu přeletu do města Trelew/Puerto Madryn. Odsud transfer do hotelu v Puerto Madryn a nocleh.

Puerto Madryn (snídaně)
Po snídani odjezd na výlet na poloostrov Valdés, přírodní památku UNESCO. Návštěva Puerto Pirámides, odkud lze v období od července do listopadu pozorovat velryby. Poté se vypravíte na tradiční statek Estancia San Lorenzo, kde ochutnáte místní grilované jehněčí maso. Odsud lze navštívit 7km vzdálenou rezervaci tučňáků magellanských. O kousek dál leží rezervace Punta Norte, kde lze od prosince pozorovat lachtany a s trochou štěstí také kosatky. Cestou do města Puerto Madryn se zastavíte v turistickém centru na šíji Carlos Ameghino. Do Puerto Madryn dorazíte později odpoledne.
Poznámka: Návštěva Caleta de Valdes se uskuteční dle časových možností.

Puerto Madryn – Ushuaia (snídaně)
Ráno individuální volno, poté transfer na letiště a odlet do Ushuaia. Po ubytování Vás čeká plavba lodí přes kanál Beagle. Uvidíte ostrovy Lobos, maják Les Eclaireurs a zátoku Ushuaia. Návrat do hotelu.

Ushuaia (snídaně)
Po snídani Vás čeká výprava do národního parku Tierra del Fuego. Cílem jsou zátoky Ensenada a Lapataia, konečný bod celostátní dálnice číslo 3 a jezero Acigami, které je zajímavé především měnící se barvou vody, v závislosti na počasí. Odpoledne poznáte osadu Estancia Harberton, odkud můžete přeplout na ostrov Martillo a procházet se mezi tučňáky (dle sezony).

Ushuaia – El Calafate (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do El Calafate. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne individuální volno na vlastní prohlídku.

El Calafate (snídaně)
Po snídani vyrazíte do národního parku Los Glaciares, přírodní památky UNESCO, kde si můžete z blízka prohlédnout ledovec Perito Moreno. Cesta vede po upravovaných pěšinách a nabízí pohled na ledovcovou masu z unikátní perspektivy. Fakultativně možnost plavby lodí a obdivování vrcholu hor z jiného pohledu. Následuje individuální volno a odpoledne návrat do hotelu.

El Calafate – Buenos Aires (snídaně)
Po snídani individuální volno na objevování okolí. Doporučujeme fakultativně plavbu lodí po jezeře Argentino s vyhlídkou na okolní ledovce a hory. Nocleh v El Calafate.

El Calafate – Buenos Aires (snídaně)
Individuální volno až do transferu na letiště. Odlet do Buenos Aires. Transfer do hotelu a ubytování.

Buenos Aires – odlet (snídaně)
Dopoledne poslední volno na nákupy. Odpoledne transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

Praha – přílet

mezinárodní letenka Praha – Buenos Aires – Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
místní přelety (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
10x snídaně, 1x večeře
anglicky hovořící průvodce
uvedené transfery
program dle itineráře
vstupy do památek dle programu

neuvedenou stravu
veškeré nápoje
možnost ubytování ve 4* hotelech (za příplatek)
ubytování před a po programu v Buenos Aires (za příplatek)
spropitné a výdaje osobní povahy
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Buenos Aires - Praha vč. všech tax
Cena na osobu za místní přelety
Přelety Buenos Aires - Puerto Madryn, Puerto Madryn - Ushuaia, Ushuaia - El Calafate, El Calafate - Buenos Aires včetně všech tax.